Przestań martwić się o swoją stronę!

WooCommerce – rozwijaj swój onlinowy sklep!

Że na WordPressie można prowadzić sklep online – nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Że z wykorzystaniem wtyczki WooComemrce? Oczywista oczywistość! Ale… Pewnie nie śledzisz na bieżąco – wiadomka, zamówienia się przecież same nie zrealizują – możliwości, dzięki którym Twój sklep w Internecie może działać jeszcze sprawniej i przynosić jeszcze większe przychody. Dlatego dziś przychodzę ja, wprawdzie nie cała na biało, ale z nowym wpisem.

Jeśli WooCommerce w Polsce, to oczywiście WP Desk!

Chyba nikomu nie trzeba zbytnio przedstawiać, dość przypomnieć, że zajmują się ułatwianiem korzystania z WooCommerce nam tutaj, w polskich okolicznościach przyrody. Najprościej rzecz ujmując to dzięki nim dostosujesz swój online’owy sklep do polskiej rzeczywistości. Kilka wpisów o ich wtyczkach znajdziesz i tu na blogu – na koniec wpisu podrzucę linki.

Nowa bramka płatności – WP Pay

Zacznijmy od kwestii bazowej. Kasa. Element, który w każdym sklepie po prostu musi się zgadzać. Nie raz podkreślałam, że jestem pod wrażeniem, jak ekipa Maćka Swobody myśli o potrzebach internetowych sprzedawców. I tym razem bardzo pozytywnie zaskakują. Do rzeczy! WP Pay to nowe i wygodne narzędzie płatnicze dla osób korzystających z WooCommerce.

Powstało zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z e-sklepem, jak dla osób, które chciałyby zmienić swojego dotychczasowego operatora płatności.

Dzięki bramce umożliwisz swoim klientom płatność za pomocą szybkich przelewów, przez BLIK, Google Pay i Apple Pay oraz kartą, a wszystko to z jedynie 1,19% prowizji. Wszystko w oparciu o intuicyjną, bezpłatną wtyczkę dla WooCommerce.

Specjalność dla Czytelników bloga!
Zarejestruj się pod tym linkiem i skontaktuj z WP Desk powołując się na mnie,
a Twoja prowizja korzystania z WP Pay obniży się do 1,09%!

WP Legal czyli pakiet zawsze zgodnej z prawem dokumentacji dla Twojego sklepu

To drugi zupełnie nowy projekt od ekipy Wp Desk. I świetnie, bo dokumenty w sklepie online to rzecz ogromnie ważna, a często albo się o nich zapomina, albo odkłada na wieczne “kiedyś się tym zajmę”. W pakiecie WP Legal otrzymasz:

  • regulamin sklepu,
  • politykę prywatności zgodną z RODO,
  • zgodę na cookies wraz ze skryptem do jej osadzenia,
  • certyfikat rzetelności od prawnika WP Desk,
  • wzory pism: reklamacyjnego i gwarancyjnego,
  • poradnik “Legalnie na onlajnie”

I tak, wiem, tego typu rozwiązań mamy już przynajmniej kilka na internetowym rynku. To, co wyróżnia WP Legal od pozostałych rozwiązań, to jego aktualizacje. Decydując się na wyższy pakiet otrzymasz dodatkowo 12 miesięcy bieżącej aktualizacji regulaminu i polityki prywatności.

I jeszcze kilka dodatkowych usprawnień dla WooCommerce

Po pierwsze – elastyczne zwroty i reklamacje w Twoim sklepie online. To wtyczka, która usprawni proces reklamowania i dokonywania zwrotów zamówień. I owszem, zgadzam się, wszyscy dążymy do tego, by w naszych sklepach było ich jak najmniej, jednak zgodnie z prawem UE mamy obowiązek takie prawo kupującym zapewnić. Wtyczka od WP Desk pozwoli Ci dodać klientom łatwy sposób zgłaszania reklamacji i zwrotów oraz zapanować nad takimi statusami zamówień w kokpicie sklepu.

Po drugie – ulepszenie listy życzeń w sklepie. Zacznijmy od tego, że samo wprowadzenie listy życzeń w sklepie online pozwala na dwie sprawy. Z jednej strony ułatwia planowanie zakupów klientom, z drugiej i Tobie umożliwia śledzenie dodawanych do niej produktów, a dzięki temu lepszy monitoring asortymentu.

I po trzecie – kupony PDF w WooCommerce. Z wtyczką wygenerujesz unikalne kupony rabatowe dla swoich klientów. Możesz korzystać w niej z intuicyjnego edytora i tworzyć szablony, a dzięki nim odpowiednio dostosowywać rozmiary oraz wygląd swoich kuponów. Idealne zastosowanie dla samych kuponów rabatowych, ale również dla biletów, wejściówek, czy voucherów.

Chcesz więcej dla swojego WooCommerce?

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!