Przestań martwić się o swoją stronę!

Jaki prezent dla kogoś, kto zajmuje się WordPressem?

Temat prezentów jest zawsze aktualny! Uwielbiamy je przygotowywać, naszym bliższym i dalszym sprawiać niespodzianki, ale również – a może bardziej? – je otrzymywać. Jest coś pięknego w momencie obdarowania. Widok uśmiechu i radości w oczach osoby, która właśnie odpakowuje podarek jest po prostu bezcenny.

Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których może nie raz lepiej dla nas i naszego zdrowia lepszym byłoby się uczyć rezygnować niż nabywać nowych rzeczy. Otoczeni luksusem – tak! nie boję się tego nazwać! – niejednokrotnie zagubieni w dostępnych możliwościach bywamy jak dzieci we mgle, gdy przyjdzie nam wymyśleć coś, co będzie prawdziwe i bliskiej nam osobie naprawdę przyniesie szczęście. Postanowiłam więc trochę w tym procesie pomóc i mam nadzieję, że mi się uda. Zwłaszcza jeśli szykujesz prezent dla kogoś, kto zajmuje się WordPressem.

Muszę przyznać, że długo zastanawiałam się nad rozwiązaniami, które mogłabym podpowiedzieć. W końcu postanowiłam podzielić je na trzy grupy. Uwaga! Jeśli korzystasz z moich propozycji, przefiltruj je – proszę – przez upodobania osoby, której szykujesz niespodziankę. Jeśli masz świadomość, że czegoś nie lubi i nie, to nie marnuj pieniędzy tylko dlatego, że trafiłaś/łeś na moją poradę. Dziękuję!

Grupa pierwsza – licencja zawsze się przyda

Licencja to produkt elektroniczny. Najczęściej to okresowa opłata za możliwość używania jakiegoś rozwiązania, czy narzędzia online. Skąd pomysł na licencję? Mam wrażenie, że mało osób o takim prezencie pomyśli, a przecież ludzie tworzący strony na WordPressie, zajmujący się WordPressem i działający online z wielu internetowych akcesoriów korzystają.

Ja w tej dziedzinie mam trzy konkretne propozycje:

  • Smarthost.pl – licencja na hostig, domeny, certyfikaty SSL, czy hosting resellerski – ciekawa opcja dla tych, którzy myślą o swojej stronie internetowej lub świadczeniu usług hostingowych swoim Klientom,
  • pakiet narzędzi Envato Elements – ogromna biblioteka filmów, obrazów, dźwięków, grafik i wszystkiego, co tylko przyda się do działań online, ale również motywów i wtyczek do samego WordPressa, dzięki którym można przyspieszyć i urozmaicić prace związane z tworzeniem stron www,
  • AkademiaJZN – pakiet kursów online, czyli idealne propozycja dla tych, o których wiesz, że chcieli by się dokształcić z samego WordPressa, stworzyć swoją stronę internetową lub stronę lądowania, nauczyć innych narzędzi, ruszyć ze swoim newsletterem, czy zadbać o swój internetowy wizerunek.

Grupa druga – gadżety, czyli to, co “misie” lubią najbardziej

Poszperałam trochę w necie i znalazłam trzy miejsca godne polecenia w tym względzie. Znajdziesz w nich rzeczy przeróżne, więc nie będę wszystkich wymieniać. Natomiast mogę się założyć, że na pewno znajdziesz coś, co będzie pasowało do osoby, którą chcesz obdarować. Owe miejsca to:

I trzecia grupa – książki

Wiem, wiem, nie tak łatwo komuś sprezentować książkę. Jest ich miliony na rynku – zawsze trudno jest wskazać tę, która nie będzie u kogoś jedynie ozdobą na półce. Podrzucam więc rozwiązania w miarę uniwersalne, jeśli obdarowanym ma być osoba zajmująca się, czy utrzymująca się ze zleceń związanych z WordPressem. Oto one:

  • księgarnie: Helion.pl – książki programistyczne, sprzętowe, i wiele innych, ale głównie specjalistyczne i Onepress.pl – książki biznesowe: poradniki i tutoriale dotyczące budowania firmy, jej wizerunku i ogólnie pojętej przedsiębiorczości (obie księgarnie mają również możliwość zakupienia i przekazania komuś bonu prezentowego),
  • Maciej Kuchnik, książka “Rób WordPressa lepiej” – świeża pozycja na rynku, więc z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że będzie to trafiony prezent; Maciek w książce przeprowadza nas nie tylko przez proces tworzenia stron internetowych, ale wskazuje i uczy rzeczy ważnych w tworzeniu ich dla Klientów.

A może zostawisz namiar na Twoje propozycje prezentów dla WordPressowców?

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!