Przestań martwić się o swoją stronę!
SSL w WordPressie - hostingi

Certyfikat SSL w WordPress? Zobacz oferty polskich hostingów

Najpierw pojawiła się zielona kłódeczka. Potem tam, gdzie jej nie było, zaczął wyświetlać się komunikat, że niezabezpieczone. Następnie pojawiał się komunikat, że dalej iść jest w ogóle niebezpiecznie. Teraz dołączyło w przeglądarce słowo: “Bezpieczna”. Za chwilę, tam gdzie go nie ma, zamiast owego “Bezpieczna” będzie wszędzie informacja, że nie. SSL – jeszcze się wahasz?

Wiem, wiem, sporo tego tematu teraz wszędzie. Ale to dlatego, że naprawdę ważne, by w końcu się nim zająć! O tym, jak, dlaczego i że szybko poszło z moim wdrożeniem SSL na blogu już pisałam, a dodatkowo jeszcze trochę wiedzy poszło w ostatnim WordPressowym Liście, więc dziś słów kilka o możliwościach zdobycia certyfikatu.

SSL – jaki certyfikat potrzebujesz?

Jeśli wiesz już, że certyfikat SSL na twojej stronie, a zwłaszcza w twoim sklepie, jest praktycznie koniecznością i zacząłeś interesować się tematem, to wiesz już również, że im dalej w las, tym więcej drzew i że certyfikatów i ich rodzajów jest mniej więcej do wyboru do koloru, czyli całe mnóstwo. Tak! Ja dziś jednak ułatwię ci zadanie.

[Tweet “Na stronę www, na blog, do sklepu online w zupełności wystarczy ci darmowy SSL od Let’s Encrypt!”]

 

Natomiast zestawienie firm, które go oferują zrobiłam poniżej.

HostingSSL Let’s EncryptInny SSLCena – pierwszy rokCena – kolejne lata
Linuxpl.comBRAKDomain Validation SSL71,34 zł*71,34 zł*
LH*TAK 0 zł 0 zł
Home.plBRAKhomeSSL120 zł120 zł
Nazwa.plBRAKnazwaSSL11,88 zł99 zł
Atthost*TAK 0 zł 0 zł
SmarthostTAK 0 zł 0 zł
TheCamels.orgTAK 0 zł 0 zł
JDM.plTAK 0 zł 0 zł
dHostingTAK 0 zł 0 zł
Zenbox.plTAK 0 zł 0 zł
NodeaTAK 0 zł 0 zł
KeiTAK 0 zł 0 zł
MyDevilTAK 0 zł 0 zł
HitmeTAK 0 zł 0 zł
NetbombTAK 0 zł 0 zł
KylosTAK 0 zł 0 zł
OVHTAK 0 zł 0 zł

Zanim posypie się hejt…

Po pierwsze – nikt oczywiście do SSL od Let’s Encrypt nikogo nie zmusza. Ja widzę co raz więcej pytań wokół o sam SSL: co, jak, po co, gdzie i za ile i stąd ten wpis. Jeśli chcesz korzystać z innego rodzaju certyfikatu, droga wolna! W każdej firmie powinni dokładnie wyjaśnić ci różnice między nimi i doradzić odpowiedni właśnie dla ciebie.

*Po drugie – firmy w tabelce zostały wybrane skojarzeniowo. Żadna z nich nie zapłaciła mi za ten wpis, natomiast link do Atthost, z którego korzystam i które polecam, jest linkiem afiliacyjnym (oznacza to, że otrzymam pewną gratyfikację, jeśli go klikniesz i skorzystasz z ich oferty). Pozostałe linki w tabelce nie są afiliacyjne.

I po trzecie – lista nie jest zamknięta. Jeśli znasz hosting, który oferuje Let’s Encrypt – daj znać w komentarzu. Dopiszę go do listy!

Znasz kogoś, komu się przyda? Podziel się wpisem!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

29 thoughts on “Certyfikat SSL w WordPress? Zobacz oferty polskich hostingów

  1. Proszę bardzo! I tak, tak, wiem, czytałam, ale nie chciałam się rozdrabniać 😉 Kamil, duże propsy za łatwość w odnalezieniu potrzebnych informacji na Waszej stronie!

   1. Cześć Kasiu,
    Tak oto wygląda certyfikat darmowy w wykonaniu cacert.org – po pytaniu o niego oferują mi jego kupienie

    wklejam zrzut z czatu z obsługą :

    12:06
    cześć

    Hej Rics!

    Dziękuję, że do nas napisałeś ? Postaramy się odpisać jak najszybciej.
    rozglądam się za certyfikatem sslnie wiem jak się do tego zabraćrobię stronę biznesową w WP i chciałbym aby klienci mieli pewnośćczy można taki certyfikat zainstalować na dowolnym serwerze?

    U nas na hostingu każdy pakiet w standardzie ma SSL za darmo ? Do sklepów polecamy płatny SSL.
    tu nie chodzi o sklep

    Zakupiony u nas certyfikat możesz zainstalować na dowolnym serwerze
    tylko o biznesale mnie chodzi o x509a to za friko podobno?”Darmowe certyfikaty CAcert.org”coś się zacięło?czy to kolejna ściema?zaraz przekopiuję te brednie i wkleję u koleżanek na blogach

    Wpisz wiadomość…

 1. Smarthost.pl ma oprócz let’s encrypt też certyfikaty darmowe od cPanel/Comodo i je traktujemy aktualnie jako główne. A jak ktoś chce let’s encrypt to oczywiście ma też za darmo w panelu.

  1. Dzięki za informację. Jak wspominałam wyżej – nie chciałam się rozdrabniać w szczegóły. Swoją drogą jako drugi o tym piszesz, ale żaden z Was nie pokusił się o choćby cień zajawki o różnicy między tymi certyfikatami 😉

 2. Cześć Kasiu,

  świetny artykuł!
  Wartobyłoby go uszczegółowić i dodać rozróżnienie typów certyfikatów SSL na:
  DV – domain validated (wystawca sprawdza czy jesteśmy właścicielem domeny i tylko informacje o domenie umieszcza w certyfikacie – tutaj również znajduje się Let’s Encrypt) (Przeglądarka oznacza jako Bezpieczna)
  OV – organization validated (wystawca sprawdza dokumenty rejestracyjne organizacji/firmy i w certyfikacie zawarte są informacje o firmie) (Przeglądarka oznacza jako Bezpieczna)
  EV – extended validation (wystawca sprawdza dokumenty i weryfikuje telefonicznie tożsamość osoby ubiegającej się o wystawienie certyfikatu) (Zielony pasek z nazwą firmy – coś takiego zobaczymy na stronie każdego banku)

  PS. W nodea.pl też obsługujemy automatycznie odnawianie certyfikaty od Let’s Encrypta, więc będę mega wdzięczny za dodanie nas do tabelki 🙂

 3. “do sklepu online w zupełności wystarczy ci darmowy SSL od Let’s Encrypt!”

  Do bloga tak ale nie do sklepu, chyba, że mowa o sklepie typu – sprzedaż kilku własnych książek albo jakiś tam gadżetów dla czytelników.

  Jeżeli w planach normalny sklep to wybiera się płatny certyfikat z opcją zawarcia w nim informacji o właścicieli i z ubezpieczeniem.

 4. Fajnie że to wszystko opisałaś na pewno wielu osobom będzie łatwiej wybrać. Szkoda, że w zestawieniu nie ma firmy cal.pl. Kupowałam od nich niedawno certyfikat SSL do swojego sklepu internetowego i ich oferta https://www.cal.pl/certyfikatyssl jest całkiem dobra. Ktoś mi doradził by zaufać tej firmie i zdecydowałam się na certyfikat SSL od nich. W handlu online szczególnie jest nacisk na to, by strona posiadała ten certyfikat ale uważam, że tak na prawdę każda strona powinna go mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!