Blogowanie na WordPressieE-commerceMarketingWordPress

Certyfikat SSL w WordPress? Zobacz oferty polskich hostingów

Najpierw pojawiła się zielona kłódeczka. Potem tam, gdzie jej nie było, zaczął wyświetlać się komunikat, że niezabezpieczone. Następnie pojawiał się komunikat, że dalej iść jest w ogóle niebezpiecznie. Teraz dołączyło w przeglądarce słowo: “Bezpieczna”. Za chwilę, tam gdzie go nie ma, zamiast owego “Bezpieczna” będzie wszędzie informacja, że nie. SSL – jeszcze się wahasz?

Wiem, wiem, sporo tego tematu teraz wszędzie. Ale to dlatego, że naprawdę ważne, by w końcu się nim zająć! O tym, jak, dlaczego i że szybko poszło z moim wdrożeniem SSL na blogu już pisałam, a dodatkowo jeszcze trochę wiedzy poszło w ostatnim WordPressowym Liście, więc dziś słów kilka o możliwościach zdobycia certyfikatu.

SSL – jaki certyfikat potrzebujesz?

Jeśli wiesz już, że certyfikat SSL na twojej stronie, a zwłaszcza w twoim sklepie, jest praktycznie koniecznością i zacząłeś interesować się tematem, to wiesz już również, że im dalej w las, tym więcej drzew i że certyfikatów i ich rodzajów jest mniej więcej do wyboru do koloru, czyli całe mnóstwo. Tak! Ja dziś jednak ułatwię ci zadanie.

 

Natomiast zestawienie firm, które go oferują zrobiłam poniżej.

HostingSSL Let’s EncryptInny SSLCena – pierwszy rokCena – kolejne lata
Linuxpl.comBRAKDomain Validation SSL71,34 zł*71,34 zł*
LHBRAK Veri SSL 0 zł99 zł
Home.plBRAKhomeSSL120 zł120 zł
Nazwa.plBRAKnazwaSSL11,88 zł99 zł
Atthost*TAK 0 zł 0 zł
SmarthostTAK 0 zł 0 zł
TheCamels.orgTAK 0 zł 0 zł
JDM.plTAK 0 zł 0 zł
dHostingTAK 0 zł 0 zł
Zenbox.plTAK 0 zł 0 zł
NodeaTAK 0 zł 0 zł
KeiTAK 0 zł 0 zł
MyDevilTAK 0 zł 0 zł
HitmeTAK 0 zł 0 zł
NetbombTAK 0 zł 0 zł
KylosTAK 0 zł 0 zł
OVHTAK 0 zł 0 zł

Zanim posypie się hejt…

Po pierwsze – nikt oczywiście do SSL od Let’s Encrypt nikogo nie zmusza. Ja widzę co raz więcej pytań wokół o sam SSL: co, jak, po co, gdzie i za ile i stąd ten wpis. Jeśli chcesz korzystać z innego rodzaju certyfikatu, droga wolna! W każdej firmie powinni dokładnie wyjaśnić ci różnice między nimi i doradzić odpowiedni właśnie dla ciebie.

*Po drugie – firmy w tabelce zostały wybrane skojarzeniowo. Żadna z nich nie zapłaciła mi za ten wpis, natomiast link do Atthost, z którego korzystam i które polecam, jest linkiem afiliacyjnym (oznacza to, że otrzymam pewną gratyfikację, jeśli go klikniesz i skorzystasz z ich oferty). Pozostałe linki w tabelce nie są afiliacyjne.

I po trzecie – lista nie jest zamknięta. Jeśli znasz hosting, który oferuje Let’s Encrypt – daj znać w komentarzu. Dopiszę go do listy!

Znasz kogoś, komu się przyda? Podziel się wpisem!

Share:

Dodaj komentarz

24 komentarzy do "Certyfikat SSL w WordPress? Zobacz oferty polskich hostingów"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
thecamels.org
Gość

Hej Kasiu!

Dzięki za umieszczenie w raporcie! 🙂 Oferujemy również społecznościowe i darmowe certyfikaty CAcert.org

https://thecamels.org/certyfikaty-ssl/cacert-org

Franek
Gość

Kasiu, dhosting oferuje LE od lata tego roku 😉
Myślę, że warto to poprawić

Wojciech
Gość

Smarthost.pl ma oprócz let’s encrypt też certyfikaty darmowe od cPanel/Comodo i je traktujemy aktualnie jako główne. A jak ktoś chce let’s encrypt to oczywiście ma też za darmo w panelu.

Marcin_ITIQ
Gość

Ja korzystam z cloudfare za darmo i byla to najlepsza opcja majac hosting na linuxpl

Kris
Gość

mydevil ma również LE za free

Paweł
Gość

Mydevil, Hitme, Netbomb, Kylos, Kei, Iq, Ovh i jeszcze parę innych.

Mateusz
Gość
Cześć Kasiu, świetny artykuł! Wartobyłoby go uszczegółowić i dodać rozróżnienie typów certyfikatów SSL na: DV – domain validated (wystawca sprawdza czy jesteśmy właścicielem domeny i tylko informacje o domenie umieszcza w certyfikacie – tutaj również znajduje się Let’s Encrypt) (Przeglądarka oznacza jako Bezpieczna) OV – organization validated (wystawca sprawdza dokumenty rejestracyjne organizacji/firmy i w certyfikacie zawarte są informacje o firmie) (Przeglądarka oznacza jako Bezpieczna) EV – extended validation (wystawca sprawdza dokumenty i weryfikuje telefonicznie tożsamość osoby ubiegającej się o wystawienie certyfikatu) (Zielony pasek z nazwą firmy – coś takiego zobaczymy na stronie każdego banku) PS. W nodea.pl też obsługujemy automatycznie… Czytaj więcej »
Karol Bankowy
Gość

Ja swój certyfikat kupowałem na początku roku w Home, ale nie płaciłem za niego 120 zł a 9 zł netto

DMati
Gość

Dlaczego kolumna inny SSL jest częściowo wypełniona?

DMati
Gość

“do sklepu online w zupełności wystarczy ci darmowy SSL od Let’s Encrypt!”

Do bloga tak ale nie do sklepu, chyba, że mowa o sklepie typu – sprzedaż kilku własnych książek albo jakiś tam gadżetów dla czytelników.

Jeżeli w planach normalny sklep to wybiera się płatny certyfikat z opcją zawarcia w nim informacji o właścicieli i z ubezpieczeniem.

Anna
Gość

A czy na linuxcom.pl aby zainstalować SSL nie trzeba dokupić własny adres IP?

jerzy
Gość

Lub SNI

wpDiscuz