Przestań martwić się o swoją stronę!

Statystyczne podsumowanie roku 2015 na e-kreatywnie

Jedno podsumowanie roku 2015 na e-kreatywnie już zrobiłam – takie bardziej miękkie – trochę biznesowe, trochę prywatne. Dziś twarde statystyki, bo to one pozwalają mi Was lepiej poznać. Będzie bardzo, bardzo liczbowo. Kim jesteście? Sprawdźmy!

W 2015 roku blog e-kreatywnie odwiedziło w sumie: 12 263 unikalnych użytkowników, i wygenerowaliście 28 357 odsłon. Średni czas trwania sesji to 2 minuty 7 sekund (trzeba przyznać, że szybko czytacie 😉 ).

Okazuje się, że większość czytelników stanowili Panowie (4 338 – 57.89%), choć Panie siedzą Wam na ogonie (3 156 – 42.11%). Co mnie zaskoczyło – w zdecydowanej większości macie pomiędzy 25 – 34 lat (3 598), później 35 – 44 (1 534) i 18 – 24 (1 233). Pozostałe grupy wiekowe to: 45 – 54 (aż 400 osób), 55 – 64 (242) i 651+ (87 osób!).

Bardzo cieszy mnie, że pośród Was jest już 3 846 powracających użytkowników – dzięki, że mnie czytacie!

Oczywiście najczęściej używacie Chrome, później Firefox, Safari, Opera i Internet Explorer (!), ale od Was dowiaduję się również, że pośród przeglądarek istnieją też takie jak: GuzzleHttp i Maxthlon. Mobilni korzystają głównie z telefonów (1 758), rzadziej z tabletów (278). I fajnie, bo pokazujecie, że blog da się czytać na mniejszych ekranach. Preferujecie jednak desktopy (14 167).

Jak to się dzieje, że do mnie trafiacie? Najczęściej wyszukując bezpośrednio w wyszukiwarce – 6 313 (znaczy z SEO u mnie nie źle), później z linków na innych stronach – 4 428, bezpośrednio – 3 516 oraz Social Media – 1 935 (oj, trzeba nad SM popracować) i via email – 11 (kompletnie się nie dziwię, Newsletter w porządnej odsłonie dopiero raczkuje).

Przejdźmy do tego, co Was interesuje – Top 10 zachowań na blogu.

 1. Bezkonkurencyjnie najczęściej odwiedzaną podstroną jest Kurs WordPress dla początkujących: 1 251. Nie dziwi mnie to. Dzień, w którym opublikowałam kurs był jednocześnie dniem, w którym blog miał najwięcej odwiedzin ever. Żaden inny wpis tego wyniku nie pobił.
 2. Interesuje Was też moja oferta – 856 – super, bo stale nad nią pracuję.
 3. Kolejnym wpisem jest zestawienie najlepszych wtyczek dla WordPressa – 859
 4. Na czwartym miejscu wpis o ustawianiu wysyłki w WooCommerce – 828
 5. Miejsce piąte – wpis o WooCommerce – 704
 6. Na szóstym ebook z kursem WordPressa – 647
 7. Siódme miejsce wpis o dodawaniu wpisów na podstronach w WordPressie – 527
 8. Na ósmym (ku mojemu zaskoczeniu, bo wpis powstał dopiero w sierpniu) uplasował się wpis o cenach, czyli Ile kosztuje strona na WordPressie – 506
 9. Dziewiąte miejsce to sklep na WordPressie – 444
 10. I dziesiąte – wpis o tym, jak dobrze napisać specyfikację strony www – 428

Słowa kluczowe – bardzo ważna dla mnie informacja, choć Google stara się, jak może, ukryć do niej dostęp. Niestety dane mam jedynie z ostatnich trzech miesięcy, ale zawsze to jakaś informacja. Na e-kreatywnie wchodzicie szukając (pisownia zachowana ze źródeł Google):

 • najlepsze wtyczki wordpress
 • specyfikacja strony internetowej
 • kurs wordpress
 • jak zrobić vine
 • ciekawe wtyczki do wordpressa
 • wtyczki wordpress 2015
 • wordpress najlepsze wtyczki
 • najlepsze wtyczki do wordpressa
 • ile kosztuje strona na wordpress
 • najlepsze wtyczki do wordpress

I na koniec wykresik. Z pewnością bez trudu zauważycie na nim trzy miejsca. Pierwszy to dzień publikacji kursu WordPressa. Kolejne to: moja przeprowadzka i zamieszanie z nią związane oraz zmiana motywu na blogu (kiedy poprosiłam wyszukiwarki, by bloga w ogóle nie indeksowały).e-kreatywnie-statystyka

Ktoś mi ostatnio napisał: “Twój profil na Twitterze i w Google+ woła o pomstę do nieba” i… niestety jest w tym sporo racji. O ile profil na Facebooku jeszcze jako tako rozwijam, o tyle TT właściwie ruszyłam w czerwcu (po SEO Festiwal w Katowicach) i często o nim jeszcze zapominam, a G+ to w ogóle po macoszemu traktuję. Widać to również po fanach: na Facebooku jest Was 107 osób, na TT – 20 “Followersów”, na G+ boję się zaglądać ;). Tak, widzę wielkie pole do pracy w tym zakresie. Jeszcze jedna ciekawostka – na blogu w 2015 roku pojawiło się 32 komentarze, a ja napisałam 56 wpisów 🙂

Statystyki statystykami, ale za każdą cyferką kryjecie się Wy – Czytelnicy. I to jest dobry czas, żeby podziękować Wam za to, że jesteście, że czytacie, że komentujecie, że polecacie, że… Za wszytko po prostu. DZIĘKUJĘ. Niech nam wszystkim w Nowym Roku wiedzie się tylko LEPIEJ!

Dwie propozycje mam jeszcze dla ciebie. A co!

Założyłam na Facebooku nową grupę WordPress (nie tylko) dla blogerów. Zapraszam każdego, kto chce pomagać (nie tylko) blogerom z ich WordPressami i Was, którzy być może macie pytania związane z WP. Dołącz.

Grupa WordPress (nie tylko) dla blogerów.

 

WordPress (nie tylko) dla blogerów
Jeśli masz pytania.
Jeśli chcesz je zadać.
Jeśli potrzebujesz porady.
Jeśli chcesz pomagać innym.
Dołącz do nas!
I druga sprawa – teraz przy zapisaniu się na Newsletter otrzymasz bezpłatnie Ebook “Audyt wtyczek”. Dopisz się i zostań moim Subikiem!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!