Przestań martwić się o swoją stronę!

Sklep na WooCommerce – jak ustawić opcje wysyłki

Sklep na WooCommerce to idealne rozwiązanie dla każdego, kto swój sklep chce połączyć z prowadzeniem bloga. Dzięki temu, że WooCommerce to po prostu rozbudowana wtyczka WordPressa można idealnie połączyć swojego bloga ze sprzedażą w Internecie. Niniejszy wpis to początek cyklu o konfiguracji WooCommerce.

Sklep na WooCommerce – możliwości przesyłki

Ustawienia sklepu to często męczący etap. Trzeba w krótkim czasie przemyśleć takie tematy jak: sposoby płatności w sklepie, sposoby dostawy, regulamin, polityka prywatności sklepu i wiele innych. Następnym krokiem jest oszacowanie kosztów przesyłki. Kiedy już to wszystko masz możesz przystąpić do konfiguracji przesyłki swojego sklepu.

Co w tym temacie oferuje sklep na WooCommerce?
Oto opcje wysyłki, które znajdziesz w ustawieniach sklepu internetowego opartego o WooCommerce:

 • płaska stawka,
 • darmowa wysyłka,
 • międzynarodowa wysyłka,
 • dostawa lokalna,
 • odbiór osobisty.

Trochę tego dużo, jednak nie należy się tych ustawień bać. Wiedz o tym, że każda z tych form wysyłki może zostać zmodyfikowana w zakresie nazwy wyświetlającej się dla kupującego w sklepie. Oznacza to, że np. jeżeli nie korzystasz z wysyłki międzynarodowej możesz ją łatwo przerobić na np. wysyłkę kurierem i w ten sposób wzbogacić dostępne opcje wysyłki dla klientów. Na szczęście prowadząc sklep nie potrzebujesz ich wszystkich, a  każdą z nich możesz wyłączyć, by korzystać tylko z jednej.
Pokażę ci, jak ustawić wysyłkę w sklepie za pomocą jedynie jednej – płaskiej stawki.

Sklep na Woocommerce – płaska stawka

W ramach płaskiej stawki masz możliwość ustawienia wielu rodzajów wysyłki. Jak to zrobić?

 1. Wejdź w WooCommerce -> Ustawienia -> Wysyłka -> Płaska stawka
 2. W polu Dodatkowe stawki wpisz: Nazwa wysyłki | Cena | Typ wysyłki
 3. Aby dodać wiele form wysyłki – każdą dodaj w osobnej linii
 4. Zapisz zmiany
baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

13 thoughts on “Sklep na WooCommerce – jak ustawić opcje wysyłki

  1. Niestety WooCommerce z tego zrezygnował przy pewnej aktualizacji. W najbliższym czasie opiszę, jak to teraz rozwiązać (dam znać!)

    1. teraz – z rzadko już korzystam z WooCommerce – korzystam z każdej formy wysyłki i nazywam ją tak, jak jest w rzeczywistości. niestety to jedna z tych zmian, które spowodowały moje zniechęcenie do Woo…

 1. Witam . Mysle ze wszystko w ustawieniach wysyłki ustawiłem poprawnie a mimo to mam problem, gdyż podczas zakupu towaru , nie pojawia mi sie lista krajów do wysłania paczki :
  https://scr.hu/oJzo1K
  Jak wpisuję tez obojętnie jaki kraj to nic sie nie pojawia .
  Może pani będzie wiedziec gdzie popełniłem błąd ?
  Dodam ze mam motyw nie kompatybilny z woo… czy to tu jest problem ?

  1. Po pierwsze motyw musi być współdziałający z WooCommerce lub trzeba odpowiednie szablony w motywie dopisać. I po drugie – od czasu tego wpisu Woo bardzo mocno zmieniło opcje wysyłki i sposób ich dodawania. Teraz najlepiej wesprzeć się wtyczką od WP Desk 🙂

 2. witam,
  czy można powiązać konkretny produkt z konkretną metodą dostawy? Np. czy można ograniczyć sposoby dostawy dużych przedmiotów do jednego kuriera lub do obioru osobistego

 3. Warto dodać że jeżeli sami organizujemy wysyłkę to powinniśmy klientom zapewnić co najmniej dwie metody wysyłki: odbiór paczki w punkcie oraz tradycyjnego kuriera. Jeżeli mamy także sklep stacjonarny to powinniśmy udostępnić trzecią metodę: odbiór w sklepie. Odbiór w sklepie jest niedocenianą metodą. Jeżeli jesteśmy dobrymi sprzedawcami, klient odbierający paczkę zawsze może coś jeszcze dokupić. Mamy też lepszą możliwość budowania relacji z klientem, który nie tylko do nas później może wrócić ale i poleci znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!