Przestań martwić się o swoją stronę!
bloSilesia 2015

bloSilesia 2015 relacja (dosłownie) na żywo

E-kreatywnie to nie tylko firma, to również blog. Z większą lub mniejszą regularnością piszę o sprawach różnych: od samego WordPressa, przez tematy związane z marketingiem internetowym, po e-commerce. Dziś więc relacja z wydarzenia, na którym nie mogło mnie zabraknąć – bloSilesia 2015.18.00 wybiła, więc powitanie organizatorów trwa  i ogłoszenie – konkurs jest!

Pierwszą prelegentką jest Arlena Witt (wittamina.pl), która opowiada o Vine – narzędziu, które służy do wrzucania krótkich, sześciosekundowych, filmików odtwarzających się w kółko (w tzw. pętli). Łatwe, proste, intuicyjne narzędzie do tworzenia i obróbki filmów nagrywanych telefonem. Dobry sposób, żeby pokazać coś krótko i na temat, do autopromocji i budowania wizerunku lub jako sposób na życie.

Jakub Górnicki (podrożniccy.com) to informacje o obecnych trendach medialnych. Bo okazuje się, że nami (blogerami) i nimi (światem mediów) kierują te same prądy, choć często o tym nie pamiętamy. Okazuje się również, że dziś sam blog to nie wszystko, że może to być tylko jedno z narzędzi. Co więcej – okazuje się również, że wiele narzędzi, które dziś wykorzystujemy do autopromocji, za chwilę zatrzyma każdego z nas tylko u siebie (bez możliwości odnoszenia się z jednych do drugich). Może więc warto pytać siebie: dopokąd idziemy?

I mogliśmy sobie odpowiadać na przerwie… 😉

Pierwszymi po przerwie są: Maria i Jakub Paskowie (oczekujac.pl), którzy wprost z rankingu – wtedy jeszcze – Kominka przyjechali na bloSilesia 2015 opowiedzieć o umiejętnościach miękkich pozwalających im prowadzić i żyć ze swojego bloga. 5 najważniejszych umiejętności według nich? Wyróżniają:

  • komunikację z naciskiem na standard i język
  • elastyczność z uwzględnieniem zmian, ale i zachowaniem spokoju
  • wynikającą z elastyczności adaptacyjność z podziałem na mikro (adaptacyjność w konkretnym wydarzeniu) i makro (adaptacyjność w skali roku)
  • networking jako relacje, bo warto rozmawiać i PR, bo wizerunek warto mieć
  • sprzedaż, by ofertować i być PRO (PROfesjonalnym i PRO=”za”).

I na koniec przysłowiowa “wisienka na torcie” ktoś, kogo nie trzeba przedstawiać: Michał Szafrański (JakOszczedzacPieniadze.pl) – prezentacja o narzędziach ‘must have’ w blogowaniu. Michał zaczyna od edytorów do tekstów, przechodząc do narzędzi do obróbki dźwięków (Michał, wiadomo, tworzy świetne podcasty), kolejno do narzędzi pomagających udawać, że jest się na bieżąco w social media, narzędzi do monitoringu tego wszystkiego, co dzieje się w sieci na temat naszych blogów, narzędzi do pracy zespołowej, narzędzi wspierających produktywność i na koniec – zaplecze bloga, czyli wszystko to, co pomaga od strony technicznej. Trwają pytania do prezentacji… Ja bardzo cenię sobie u Michała to, że dzieli się ogromnie konkretną wiedzą. Tak stało się i tym razem. Michał, dzięki!

Wrażenia z bloSilesia 2015? To kolejny event, który na stałe wpisuje się w mój kalendarz. I Wam, którzy blogujecie, polecam!

Ostatnim punktem programu, który właśnie powoli nadchodzi jest networking. Zbieramy się więc za chwilkę do klubu Hipnoza i… do następnego bloSilesia!

Nie mogło też zabraknąć fotki z Michałem 🙂

DSC_0070

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

One thought on “bloSilesia 2015 relacja (dosłownie) na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!