Przestań martwić się o swoją stronę!
strona na wordpressie

Strona na WordPressie – 7 argumentów za wykorzystaniem CMS WordPress

Myśląc o swojej nowej stronie internetowej z pewnością zastanawiasz się, jak ją stworzyć. Pisać ją samodzielnie, czy zlecić specjaliście? W jaki sposób ją napisać? Czy wykorzystać istniejące narzędzia, czy skupić się na rozwiązaniach dedykowanych?

Jeśli czytasz ten wpis, to dla mnie znak, że interesuje cię również strona na WordPressie. Sprawdź, dlaczego powinieneś przynajmniej rozważyć stworzenie swojej www w oparciu o CMS WordPress.

7 argumentów za stworzeniem swojej strony internetowej na WordPressie:

  • Jest to system zarządzania treścią (CMS) – oznacza to, że wraz ze swoją stroną internetową będziesz miał/a panel, w którym samodzielne  i intuicyjnie wprowadzisz potrzebne zmiany na swojej stronie.
  • Wprowadzanie zmian w WordPressie jest intuicyjnie proste – jeśli radzisz sobie z przysłowiowym Wordem, to poradzisz sobie z WordPressem; dodatkowo zawsze możesz zajrzeć do bezpłatnych tutoriali.
  • Możesz rozbudować go o wiele potrzebnych funkcjonalności w każdym momencie – już teraz na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym, a przede wszystkim na stronie samego WordPressa dostępnych jest tysiące (czy miliony?) płatnych i darmowych wtyczek, które rozbudowują funkcjonalności WordPressa.
  • Masz możliwość wybrać swój wygląd strony spośród milionów motywów – to płatne lub darmowe pliki, które po wgraniu na serwer odpowiadają za układ i kolory na twojej stronie.
  • WordPress należy do narzędzi open source – dlatego możesz dowolnie go przerabiać: dopisywać kod, który jest ci potrzebny, zmieniać lub usuwać ten, który ci przeszkadza.
  • WordPress posiada dobrze napisaną dokumentację oraz support – jeśli będziesz potrzebować pomocy zawsze znajdzie się ktoś, kto przynajmniej wskaże ci kierunek poszukiwań w celu rozwiązania twojego problemu.
  • WordPress jest narzędziem stale rozwijanym i aktualizowanym – dzięki temu cały czas łatane są dziury, a sam WordPress staje się mniej podatnym na ataki hakerskie.

Ja od pierwszego wejrzenia zakochałam się w WordPressie. Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem zmian, jakie w nim zachodzą. A Wy? Jakie macie doświadczenia? Komentarze są Wasze.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

3 thoughts on “Strona na WordPressie – 7 argumentów za wykorzystaniem CMS WordPress

  1. Zgadzam się z tymi punktami w raz z ludźmi, które używają WP. Całkowita liczba stron, wśród wszystkich CMS, opartych na WP stanowi około 56%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!