Przestań martwić się o swoją stronę!
festiwal SEO Katowice 2015

Festiwal SEO w Katowicach – impreza, którą na stałe wpisuję do kalendarza

Raz w roku zjeżdżają się “magicy” SEO do Katowic. W tym roku odbyło się to 29 maja w Oku Miasta. Ze Śląska pochodzę i tu mieszkam, jednak – wstyd się przyznać? – w Oku Miasta byłam pierwszy raz w życiu. Niezależnie od tego – warto było. Miejsce na taką imprezę wybrane doskonale.

Co nas spotkało?

 • Mini targi – miejsce, w którym można było pogadać z twórcami narzędzi wspierających działania SEO. Mnie najbardziej przyciągnęło stoisko Majestic – oczywiście zapisałam się na “magiczną listę”.
 • Dawka wiedzy – 11 prelegentów i brak monotonii. Prezentacje były na tyle różnorodne, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie okazało się, że tematyka SEO jest tak szeroka, że treści się nie powtarzały (a to wielki plus).
 • Miłośnicy gier i zabaw mogli wziąć udział w konkursie i powalczyć o iPada (z tego, co wiem nadal walczą, bo ogłoszenie wyników jeszcze przed nimi).
 • I już na kompletnym luzie – after party, na które nie trzeba było daleko się przemieszczać.

Kilka słów o prezentacjach, których mogliśmy wysłuchać podczas Festiwal SEO w Katowicach:

 • Łukasz Ciechanek utwierdził mnie w tym, że SEO to nie wszystko, że Content jest naprawdę ważny i że konwertuje
 • Michał Wrotkowski przekonał mnie, że żyjemy w roku mobile
 • Maciej Woźniak udowodnił mi (choć podejrzewałam co nie co w tym temacie), że naturalne linki (linki do naszych stron, które pojawiają się w internecie samoistnie) istnieją i podał wiele możliwości ich zdobywania
 • Sebastian Jakubiec podzielił się “know how” o współpracy agencji SEO z klientami: zarówno możliwościami jak i możliwymi problemami
 • Dixon Jones z Majestic wytłumaczył nam na czym polega Trust Flow oraz jak wiele pracy Majestic włożył w kategoryzację Internetu – szacunek dla ogromu pracy
 • Tomasz Stopka zwrócił moją uwagę na małe coś, z czym wszyscy niedługo możemy mieć do czynienia – wyszukiwarkę Bing, która będzie domyślną w Windows 10…
 • Grzegorz Strzelec podał nam kawałek technicznej wiedzy o dynamicznych skryptach, które nie przeszkadzają SEO
 • Paweł Gontarek zachęcił do przyglądania się  i badania UX, dzięki któremu można stale poprawiać CTR
 • Mateusz Michalik podzielił się wiedzą i sposobami na to, jak wytłumaczyć Google do kogo skierowana jest strona www (sklep internetowy) w sytuacji, gdy na świecie ludzie posługują się wieloma językami w jednym państwie lub jednym językiem w wielu państwach
 • Łukasz Żelezny zafascynował mnie Twitterem i narzędziami do Social Media – gdzieś pod skórą czułam, że to może być proste!
 • Kaspar Szymański odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące kar dla stron: ręcznych i algorytmicznych, procesu ściągania tychże kar oraz sposobach na ich uniknięcie.

Co mnie urzekło? Najbardziej pod wrażeniem jestem organizacji – wszystko przebiegło bez kłopotów i na spokojnym luzie. Nawet jeśli cokolwiek działo się gdzieś w kuluarach – my, uczestnicy, nie mieliśmy o tym pojęcia.

Reasumując.

Miejsce wydarzenia – trafione.

Sposób prowadzenia wydarzenia – sympatyczny.

Atmosfera wydarzenia – świetna.

Poziom merytoryczny wydarzenia – odpowiednio wysoki.

Organizacja wydarzenia – piąteczka.

Co dalej? Festiwal SEO organizowany przez Silesia SEM w Katowicach na stałe wpisuje się w mój kalendarz!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

4 thoughts on “Festiwal SEO w Katowicach – impreza, którą na stałe wpisuję do kalendarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!