Przestań martwić się o swoją stronę!
strona lądowania w wordpressie

Strona lądowania w WordPressie – to nie musi być trudne!

Co porabiasz w Internecie? Piszesz bloga? Tworzysz coś własnego? Szydełkujesz? Wróć. Szydełkowanie w Internecie chyba nie jest możliwe… Rysujesz? A może uczysz innych? Dziś zdradzę ci sekret – cokolwiek robisz w Internecie wiedz, że przyjdzie taki czas (a może już jest?), kiedy będziesz chcieć na tym zarabiać. A wtedy (dziś?) najlepiej zrobić to za pomocą tzw. strony lądowania (ang. landing page). I o takich stronach właśnie dziś wpis.

Czym jest strona lądowania w WordPressie?

Najprościej rzecz ujmując strona lądowania to miejsce, gdzie przyprowadzasz swoich Klientów. Następnie dzięki jej charakterystycznej budowie – zachęcasz ich do zaplanowanej przez siebie czynności. Może to być: pozostawienie adresu email, zakup produktu, zapis do newslettera, zostawienie ci numeru telefonu. Wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy.

Natomiast charakterystyczne cechy strony lądowania to:

[su_list icon=”icon: exclamation-circle” icon_color=”#21759b”]

 • brak menu strony,
 • wezwania do działania (call to action – CTA),
 • formularz zapisu,
 • przycisk kupna,
 • zachęcająca treść (tzw. język korzyści),
 • jest krótka, choć ostatnio coraz częściej pojawiają się dłuższe landing page (np. sprzedażowe: dokładnie opisujące produkt),
 • brak linków zewnętrznych – najczęściej na całej stronie jest możliwość wykonania jednego ruchu: czynności, na której zależy autorowi.

[/su_list]

Całą sztuką wykonania strony lądowania jest jej przygotowanie w taki sposób, by swojego Klienta bezboleśnie przeprowadzić do zakupu lub skorzystania z naszej oferty.

Kilka przykładów, jak może to wyglądać.

Strona lądowania w WordPressie Strona lądowania w WordPressie

W poniższych przykładach nie powinno być Menu górnego, ale i tak nie jest źle…

Strona lądowania w WordPressie Strona lądowania w WordPressie

Strona lądowania w WordPressie – czy to jest trudne?

I tak i nie. Jak zwykle zależy od twoich umiejętności. Jeśli potrafisz pogrzebać trochę w kodzie, to wystarczy, że w używanym przez siebie motywie stworzysz nowy szablon strony usuwając z niego, to, co na landing page jest niepotrzebne (heder, menu, footer, sidebar). Co jednak, jeśli nie potrafisz kodować, a chcesz stworzyć własną stronę lądowania z prawdziwego zdarzenia?

Możliwości masz kilka.

 1. Możesz stworzyć subdomenę, a na niej zainstalować nowego WordPressa z motywem, który dedykowany jest dla landing page (w repozytorium znajdziesz ich przynajmniej kilka). Efekt? Będziesz posiadać własną stronę lądowania, jednak kosztem sporej ilości czasu. No i prawdopodobnie nie będzie ona podobna do twojej obecnej strony, czy bloga, a przecież chcesz, by twoja obecność w Internecie była spójna, prawda?
 2. Możesz poszukać motywu, który jako jeden z szablonów ma możliwość utworzenia landing page, choć od razu uprzedzę, że jest ich mało. Efekt? Będziesz mieć landing page, ale przy okazji będzie trzeba zmienić obecny motyw w WordPressie.
 3. Możesz… zainstalować wtyczkę do tworzenia landing page. Jest ich kilkanaście i każda daje możliwość stworzenia strony lądowania. Ja przetestowałam jedną z nich i tą polecę.

Strona lądowania w WordPressie – Free Landing Pages Builder by Wishpond

 

strona lądowania w WordPressie

 

Wtyczkę pobierzesz z oficjalnego repozytorium i zainstalujesz jak każdą inną wtyczkę (najszybciej będzie, jeśli wyszukasz ją w: Wtyczki -> Dodaj nową, klikniesz Zainstaluj, a później włączysz).

Gdzie znajdziesz jej ustawienia? Po instalacji i włączeniu w menu kokpitu po lewej będziesz mieć dodatkowy element: Landing Pages. Tam właśnie wchodzisz, żeby utworzyć swoją stronę lądowania.

 

 

Najważniejsze możliwości wtyczki:

[su_list icon=”icon: check-square” icon_color=”#21759b”]

 • tworzysz nieograniczoną ilość stron lądowania,
 • masz do wyboru i dalszej modyfikacji stworzone już przykładowe landingi,
 • możesz oczywiście tworzyć swoją landing page od zera,
 • intuicyjny i bardzo rozbudowany kreator stron lądowania,
 • możliwość zapisu własnego szablonu strony lądowania,
 • możliwość zbierania i eksportowania emaili,
 • możliwość podpięcia własnej subdomeny pod landing page,
 • możliwość dodania opisów meta pod SEO i pod udostępnianie na Facebooku.

[/su_list]

Jednym słowem – wszystko, co do stworzenia strony lądowania jest potrzebne. Co więcej – elementy kreatora możesz dowolnie uzupełniać własnymi treściami, obrazami, zmieniać im kolory, wszelkie rozmiary. Czyż to nie piękne?

Dzięki tej wtyczce stworzyłam swój landing page. Widziałeś już? To zobacz!

Tworzyliście kiedykolwiek strony lądowania w WordPressie? Kto ma ochotę pokazać swoją? A może chcesz podrzucić swój landing page do oceny? Komentarze są wasze.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

34 thoughts on “Strona lądowania w WordPressie – to nie musi być trudne!

 1. Przydatny artykuł- dopiero zapoznaję się z tematyką landing page. I mam
  jeszcze pytanie: czy nie wystarczy stworzyć w WordPressie strony
  statycznej, która posłuży nam jako strona zapisu np. na newsletter?
  Zbudować ją za pomocą kreatora (w moim przypadku Visual Composer). Czy
  widzi Pani jakieś minusy takiego rozwiązania? Dziękuję za pomoc

  1. Oczywiście można, ale tak stworzona strona będzie miała przynajmniej nagłówek i Menu główne… W landing page się unika się dodatkowych linków.

   1. No tak…. rozumiem. Z tego co zrozumiałam z artykułu- wystarczy, że zainstaluję wtyczkę, np . tą proponowaną i tworzę stronę. A czy ustawiam coś w samym WordPressie dodatkowo? Typu tworzę nową stronę np. statyczną. Dopiero się uczę WP i już trochę wybiegam w przyszłość. Chciałabym mieć stronę “newsletter” – w menu górnym, klikam na nią i przenosi mnie na stworzony landing page do strony zapisu, z potrzebnymi informacjami. Czy w takim układzie coś robię dodatkowo w samych ustawieniach WP? Będę wdzięczna za wskazówkę jak można to zrobić, a resztę już się zorientuję 🙂 Z góry dziękuję !

    1. Wtyczka pozwoli na stworzenie landing page z normalnej strony statycznej WordPressa właśnie bez dodatkowych elementów (nagłówek, sidebar itp). W ustawieniach samego WP już nic nie trzeba zmieniać.
     W niedługim czasie (około początku sierpnia) na http://www.AkademiaWP.pl utworzę kurs online tworzenia takiej własnie strony lądowania w WordPressie. Zapraszam do newslettera – z pewnością będę o tym informować 🙂

 2. Zainstalowałam u siebie tę wtyczkę, ale niestety nie działa przy włączonych innych kreatorach stron. Jeśli wyłączę mój kreator, wywalają mi się pozostałe strony. Jest na to jakieś rozwiązanie?

  1. Obawiam się, że nie ma innej rady, jak pogrzebać w PHP wtyczek, żeby się ze sobą nie gryzły. Page buildery to w ogóle trudna sprawa, dlatego ja polecam shortcody (mniej generują kodu). W dodatko jak wyłączysz taki Page builder by site origin, to w ogóle Ci treść w niego wpisana zniknie, co dla mnie już w ogóle jest nie do przyjęcia :O więcej o shortcodach napisałam tu: http://stara.kasiaaleszczyk.pl/wpisy-w-wordpressie/

   1. Używam Shortcode Ultimate od samego początku – też nie są idealne bo kod można generować tylko na czystych stronach WP, ale już nie w widgetach (trzeba przyklejać ze stron) i czasem mają bugi, notorycznie wywala mi się slider, więc się poddałam.
    Mi na szczęście nie zginęła treść wpisana w kreatora (używam Beaver Builder) po wyłączeniu wtyczki, ale dobrze wiedzieć, że jest takie ryzyko.

    A w kwestii landingów – z wszystkich chyba najlepiej sprawdzają mi się jednak te z MailerLite, tyle, że jeszcze nie podpinałam własnej domeny.

    dziękuję za podpowiedź.

     1. W jaki sposób podpiąć landing page stworzony w MailerLite pod własną domenę opartą na WordPressie?

     2. To pytanie do supportu MailerLite 🙂 Napisz do nich na czacie – odpowiadają błyskawicznie i nawet jeden z nich pisze po polsku 🙂

 3. Witam.
  Mam problem z tym WP. Mam wtyczkę do robienia landing page Divi Builder i z tym nie ma problemu.
  Gorzej ze stroną główną bo mieszają się dwie strony. Główna i ta stworzona. Pytanie czy da się wyłączyć stronę główną aby zostały tylko te zrobione przez
  Divi Builder ???

 4. Kasiu – przeczytałam Twój wpis i do razu ruszyłam do pracy nad stroną lądowania 🙂 Mam jednak dużą przeszkodę w postaci tego, że po wciśnięciu magicznego fioletowego przycisku – nic się nie dzieje, nie pojawia się okno kreatora. Samą wtyczkę udało mi się zainstalować, w jej opisie pojawia się jednak komunikat, że nie została przetestowana z wersją WordPressa, którą używam – a jest to wersja 4.7.2.
  Jak można temu zaradzić?

 5. Ja ma pytanie może trochę dziwne… Jak trafiam na takie strony, to czasem jestem zainteresowana kupnem produktu lub usługi, a czasem nie. Niekiedy byłabym zainteresowana “tematem” strony. Chętnie poczytałabym albo obejrzała coś więcej. I strasznie wkurza mnie, że na takich stronach nie ma żadnego przekierowania do strony głównej albo bloga. Pytanie: dlaczego tak jest. I czy za pomocą opisanej powyżej wtyczki można takie przekierowanie ustawić. Najlepiej tak, żeby potem można było na życzenie do landing page wrócić. Bo po zapoznaniu się z treścią strony bywam bardziej zainteresowana skorzystaniem z oferty. Więc może inni też tak mają? Chciałabym dać na swojej stronie taką możliwość.

  1. hmm… Rozumiem Twój punkt widzenia, jednak doświadczenie pokazuje, że jeśli człowiek wyjdzie ze strony lądowania – rzadko na nią wróci 😉 Natomiast zawsze można zrobić testy A/B na swojej stronie lądowania i sprawdzić, czy większą sprzedaż generuje wersja z linkami, czy bez linków.

 6. Matko boska ja też totalnie nic o tym nie wiem….jakas czarna magia…przesłuchałam już wszystkie instrukcje WordPressa, oglądnęłam milion filmików, zapisałam się do grup, przeczytałam wszystko w internecie byłam na szkoleniu…i dalej nic z tego nie wiem ;/

 7. Witam,
  pobrałam, zainstalowałam i wykreowałam LP do generowania bazy mailingowej za pomocą pobrania darmowej książki.
  Mam do tej akcji jedno pytanie. Jak i gdzie podpiąć plik z tym pdf’em??? Nie wiem jak to funkcjonuje. Jak osoba, która wpisała imię i adres, ma tą książkę otrzymać czy pobrać?

 8. Czy jest jakaś wtyczka do tworzenia lp, która pozwala zapisać pozyskane adresy bezpośrednio do swojej własnej bazy danych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!