Przestań martwić się o swoją stronę!

Najprostszy sposób na biznes online?

Zarabianie online staje się co raz bardziej popularne już od dłuższego czasu, ale teraz, kiedy od dwóch miesięcy zmienia się nam rzeczywistość, mam wrażenie, że internetowe biznesy rosną jak grzyby po deszczu. Dlaczego? Po pierwsze – bo i tak więcej i bardziej siedzimy teraz w domach, a tam zwyczajnie mamy dostęp do Internetu. Po drugie – bo rozpoczęcie działań w Internecie mimo wszystko nie wymaga wysokich nakładów finansowych. I po trzecie – moje subiektywne, ale założę się, że również o tym słyszłaś/łeś – bo wokół biznesów online narosło sporo mitów, a jeden z nich głosi, że w necie można zarobić duże pieniądze praktycznie bez wysiłku…

Czego wymaga każdy biznes online od strony technicznej?

Myśląc “biznes” masz za pewne wiele skojarzeń w głowie. Marka, właściciel, przychody i koszty, Klienci, księgowość i inne. I tak, wszystko to (i wiele więcej) na prowadzenie biznesu się składa. Ale! Podstawą i najważniejszym elementem w biznesie jest obmyślenie sobie procesu, jak biznes ten ma zarabiać.

Identycznie sprawa ma się z biznesem online. Zaczynając go musisz wiedzieć, na czym będziesz zarabiać. W kolejnym jednak kroku, wszyscy robimy w necie to samo – umożliwiamy naszym Klientom korzystanie z naszych produktów lub usług.

Aby ten proces przebiegał wygodnie dla Klientów, będziesz potrzebować stworzyć sklep internetowy. Wprawdzie możesz oczywiście korzystać z gotowych rozwiązań, ale w nich płacisz zawsze albo za wdrożenie i utrzymanie takiego sklepu, albo później procent od przychodów, jakie w swoim sklepie wygenerujesz.

Jak zorganizować sprzedaż swojego produktu lub usługi u siebie i nie ponosić dodatkowych kosztów? Wystarczy mieć swój hosting, wybrać i zarejestrować domenę i stworzyć sklep w oparciu o WooCommerce. Nie jest celem tego wpisu, by proces ten opisywać dokładnie (znajdziesz mnóstwo tutoriali zarówno u mnie na blogu, jak i w sieci). Ale! Ale! Przygotowujemy wraz z moim mastermindem kurs online, podczas którego każdy stworzy swój pierwszy produkt online i sklep, w którym będzie mógł go sprzedawać.

Zainteresowana/y? Kliknij i dopisz się do listy, a otrzymasz powiadomienie o bezpłatnym spotkaniu na Zoom w tej właśnie tematyce.

No ale! Co w tym sklepie sprzedawać?

Jak już wspominałam, – Twój produkt lub usługa to w biznesie rzecz święta i najważniejsza. To on generuje przychód w firmie i pozwala jej istnieć. Długo zastanawiałam, co może być na dzisiejsze czasy (przypominam, mamy COVID-19 i siedzimy w domach…), ale i w ogóle najprostszym produktem do przygotowania i umieszczenia w sklepie internetowym. I tak sobie myślałam, wspominałam moje własne doświadczenia i podglądałam innych i muszę przyznać, że nie dziwi mnie ilość produkowanych obecnie ebooków. Serio! Bo to naprawdę najprostszy produkt!

Większość produktów online wymaga bowiem nakładów finansowych: kupienia sprzętu do nagrań video, albo dyktafonu, oprogramowania, narzędzi online, np. hostingu Vimeo. A pisanie ebooka?

Jakich narzędzi potrzebujesz do tworzenia ebooka?

Cóż. Najpierw trzeba wpaść na jakiś pomysł, a to w zasadzie bezpłatne. Kiedy już masz myśl – siadasz i piszesz sobie plan ebooka, swoisty spis treści i potem siadasz do pisania samej treści. Gdzieś po drodze wpadasz na pomysł tytułu i… Nie, to nie koniec. Następne kroki to redakcja ebooka, czyli poprawa stylistyczna, czasem ortograficzna, czy nawet (jeśli zachodzi potrzeba) treściowa. Kolejnym krokiem jest skład – takie ułożenie treści w ebooku, żeby dobrze prezentowały się w czytnikach, były przyjazne dla oczu czytelnika i nie męczyło go czytanie. Na koniec to, o czym wyżej – umieszczenie ebooka w sklepie, promocja i sprzedaż.

Uff! Wygląda dużo? A to naprawdę najprostsza ścieżka do własnego, internetowego produktu! Oczywiście cały proces nie jest bezpłatny, ale – i to również ułatwienie – sporo w jego zakresie możesz zrobić samodzielnie.

Tym bardziej, że wraz z Magdą Białecką – doświadczoną copywriterką, Patrycją Bookowską – redaktorką działająca już od kilku lat na rynku, Sylwią Stein – graficzką i ogarniaczką WordPressa i przy moich skromnych siłach – zajmuję się WordPressem – tworzymy kurs, w którym nauczymy Cię, jak takiego ebooka stworzyć i sprzedać dokładnie i tylko własnymi siłami.

Zapisz się na webinar i poznaj szczegóły!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

8 thoughts on “Najprostszy sposób na biznes online?

  1. Sklep bardzo fajna sprawa, tylko coraz ciężej przebić się z przez konkurencje jak cały internet zalany jest produktami z chin;/ fajnie być copywriterem, grafikiem czy programistą gdzie można pracować na swój biznes :))

  2. W celu skutecznego rozwoju naszych produktów czy usług musimy posiadać pieniądze. Pozyskać je możemy poprzez kredyty dla początkujących przedsiębiorców. Podczas wyboru tego typu produktu finansowego kierujmy się kosztem.

    1. Nope. Nie zgodzę się. Jeśli już, to odkładamy pieniądze na biznes. Finansowanie początkującego biznesu z kredytu uważam za mocno, ale naprawdę mocno ryzykowne!

  3. dla mnie teraz będzie idealny taki rodzaj pracy 🙂 Głównie też dlatego, ze tak naprawdę mam rehabilitacje regularną w carolina medical center i musze na spokojnie sobie własnie wszystkko poustawiać pod siebie, tak abym to ja miała własnie spokoj i możliwość pracy przy rehabilitacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!