Przestań martwić się o swoją stronę!

Astra – motyw dla WordPressa z Elementorem

Co raz częściej całkowitym przypadkiem napotykam na motywy, którym naprawdę warto się przyjrzeć. Nie inaczej było i tym razem. Zaczęło się od tego, że zajrzałam na jedną ze stron Klientów i stwierdziłam, że “O nie! To nie może tak wyglądać!” Strona się – delikatnie rzecz ujmując – rozjechała, a że byłą tworzona już spory czas temu – to i warto byłoby ją odświeżyć. Jak postanowiłam, tak też zrobiłam, a w międzyczasie znalazłam coś, co bardzo przykuło moją uwagę.

Motyw dla WordPressa – Astra

W Elementorze zakochałam się już dawno, teraz natomiast szukałam jakiegoś fajnego (poza Rife) motywu, który jest o niego oparty. W końcu – skoro znam już page builder – warto ułatwić sobie życie! Na Astrę trafiłam z jakiegoś zestawienia i zostałam na dłużej. Co się okazało? Wymienię trzy najważniejsze.

Po pierwsze – motyw Astra ma mnóstwo dostępnych szablonów: płatnych i darmowych. To znaczy, że możemy przebierać i wybierać, rozwijać, zmieniać i dostosowywać praktycznie bez końca.  Wszystkie możliwe demo do wykorzystania znajdziesz tutaj. Co ważne, po instalacji i włączeniu, Astra sam przeprowadzi Cię krok po kroku przez bajecznie proste zaciągnięcie konkretnego demo motywu.

Po drugie – w motywie Astra możemy definiować ustawienia szablonów stron globalnie. Mega ważna i przydatna funkcja. Możesz wybrać widoki dla stron i wpisów w ustawieniach kokpit -> wygląd -> dostosuj i odgórnie ustawić dla każdego typu treści.

I po trzecie – jest zintegrowany z WooCommerce. Myślę, że nie trzeba komentować. Po prostu. Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem sklepu – Astra i do tego się nada.

Motyw Astra – rzuć okiem na jego możliwości!

Motyw Astra – gdzie go szukać?

Jak każdy szanujący się motyw – oczywiście w oficjalnym repozytorium WordPressa. Dzięki temu zainstalujesz go bezpośrednio z poziomu swojego WP: kokpit -> wygląd -> motywy -> dodaj nowy. Jeśli jednak chcesz linki do strony motywu i jego dostępnych demo – klikaj poniżej.


Strona motywu


Dema motywu

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

24 thoughts on “Astra – motyw dla WordPressa z Elementorem

 1. Zaczynam swoją przygodę z Elementorem i wydaje mi się, że dzięki niemu można zbudować wszystko. Ciekawy artykuł, może kiedyś kupię też Astrę. 🙂

 2. gdzie są najlepsze oferty na astrę w opcji płatnej? Czy wersja płatna to opcja z dożywotnią aktualizacją (pomijam wersję roczną) czy tylko obejmuje aktualizacje do momentu wypuszczenia nowej wersji?

 3. Cześć! Wiesz może czy i jak można w Astrze bezpłatnej) edytować stronę wyświetlającą aktualne wpisy blogowe?
  To co mi sie wyświetla, to jeden wpis pod drugim (skróciłam opisy, nie całe wpisy) niestety bez przycisku “czytaj dalej”.Chciałabym też dodać już tytaj belke boczna z informacją o mnie i opcami wyszukiwania wpisów, ale to widoczne jest dopiero po wejściu w konkretny post.

  Przeszukuje internet, ale nie trafiłam na żadne info.

  Dzięki za szelkie info i życzę miłego dnia!!!

  1. Hej, jeśli nie masz tych opcji w kokpit -> wygląd -> personalizacja, to pozostaje pogrzebać w szablonie motywu (w kodzie PHP).

 4. No to już mam motyw wybrany 🙂 I na co mi było spędzać noce na przeszukiwaniu neta za motywem? Trzeba było odrazu zajrzeć do Kasi 😛

   1. Dzień dobry
    Mam problem. Dodałam motyw Astra, ale nie mogę zaimportować gotowego szablonu. Brak opcji importuj. Co może być tego przyczyną?
    z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Dorota

    1. Cześć, stawiam na za niską wersję PHP, ale trudno tak pisać w ciemno. Jakby była potrzeba coś pomóc, to proszę o kontakt mailowy.

 5. A ja mam pewien problem z Astra, a mianowicie w woocommerce nie mogę edytować gwiazdek oceny i są szare. Podobnie jak “naklejka” promocje. Też jest szara co nie wygląda estetycznie. Przeczytałam wiele stron na temat edycji tego motywu, ale nie natrafiłam na instrukcję jak to zmienić i dostosować do własnej kolorystyki. Za to znalazłam innych użytkowników, którzy mają ten sam problem 🙁 Może Ty znasz sposób na to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!