Przestań martwić się o swoją stronę!

Jak stworzyć afiliację w WooCommerce?

Wszystko zaczęło się w zeszłym roku od konferencji “Jak żyć w necie”. Dlaczego? Ponieważ właśnie wtedy postanowiłam, że świetnym dodatkiem dla prelegentów może być fakt podzielenia się z nimi zyskami ze sprzedaży biletów. Plan był prosty: jeśli ktoś się zaangażuje i pomoże w dotarciu do szerszego grona uczestników konferencji online, otrzyma ode mnie określoną prowizję od każdego sprzedanego biletu. Łatwiej pomyśleć niż zrobić? Na szczęście w WordPressie niekoniecznie!

Afiliacja w WordPressie – to prostsze niż myślisz

Tak naprawdę, żeby w swoim sklepie w WordPressie rozpocząć program partnerski, potrzebujesz dwóch wtyczek. Obie są dostępne bezpłatnie w repozytorium WP i spokojnie na przeprowadzenie afiliacji powinny Ci wystarczyć. Zakładam oczywiście, że WooCommerce masz już zainstalowane. Pierwsza z nich – podstawowa i najważniejsza to Affiliates.

 

Affiliates

 

I druga – służąca do połączenia Affiliates ze sklepem działającym na WooCommerce: Affiliates WooCommerce Light.

 

Affiliates WooCommerce Light

 

Program partnerski w WordPressie – możliwości wtyczki Affiliates

Tak, wiem, wtyczek do afiliacji w WP jest przynajmniej kilka. Ta jednak mile zaskoczyła mnie ilością swoich funkcji. Dzięki niej:

 • z łatwością stworzysz panel rejestracji i logowania się partnerów,
 • możesz wstawić jej elementy w postaci bloków Gutenberga w dowolnych miejscach na stronie,
 • masz możliwość rejestracji wielu partnerów i każdy z nich ma dostęp do swojego unikalnego linka afilicyjnego,
 • nie musisz wymyślać kuponów rabatowych dla każdej afiliacji,
 • możesz decydować, czy afiliacja ma być ręcznie akceptowana (przydatne, jeśli korzystasz z płatności tradycyjnym przelewem w sklepie),
 • masz od razu podliczone zyski uzyskane dzięki partnerom i prowizje do wypłacenia,
 • masz dostęp do danych o odwiedzinach z linków partnerskich i konwersji,
 • masz stale dostępne statystyki rejestracji partnerów i przeprowadzonych afiliacji.

Z kolei we wtyczce Affiliates WooCommerce Light ustawiasz wysokość prowizji, jaka ma się naliczać Twoim partnerom.

Afialiacja sprzedaży – czy to się opłaca?

Z pewnością się nad tym zastanawiasz, bo w końcu program partnerski to zawsze podział zysków. Oczywiście zawsze decyzja należy do Ciebie, ja tylko podrzucę myśl ku refleksji. Podczas promocji zeszłorocznej konferencji afiliacja wygenerowała 43% sprzedanych biletów. Jak więc myślisz? Lepiej mieć 100% zysków z mniejszej ilości biletów, czy mniejszy zysk per bilet, ale więcej uczestników konferencji?

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

16 thoughts on “Jak stworzyć afiliację w WooCommerce?

  1. Hej Dominik, każda wtyczka do afiliacji ma swoją dokumentację. Na tak ogólnie zadane pytanie trudno mi odpowiaedzieć.

 1. Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie programu partnerskiego. Chcielibyśmy na naszej stronie sklepu uruchomić program partnerski. Czy za pomocą wtyczek z artykułu jesteśmy w stanie :
  1. Generować indywidualne kody dla zarejestrowanych partnerów? Tzn. każdy partner miałby np. 15% naliczone od każdej rzeczy sprzedanej z naszej strony przy użyciu jego KODU przez kupującego . Kod miałby również swoją zniżkę np. 10% dla kupującego

 2. Super wipis 🙂 Mam pytanie w jaki sposób rozliczyć się z afiliantami (os. fizycznymi), żeby to było zgodne z prawem itd. ?

  1. Well… Z osobami fizycznymi – umowa zlecenie/dzieło. Z firmami – faktura 🙂 Ale i tak najlepiej księgowość do tego zaprząc 😉

 3. Dziękuje za odp., a czy są takie rozwiazania jak stosuje wiekszość programów partnerskich, gdzie nowy użytkownik (os. fizyczna) rejestrując sie w panelu programu partnerskiego zawiera umowe online najem dzierżawy powierzchni reklamowej (regulamin ) i na tej podstawie ma wypłacone prowizje z których samodzielnie musi się rozliczyć ze swoim US. Czy jest możliwość skonfigurować na takich warunkach swój program partnerski do sklepu internetowego. Chce moich klientów wynagradzac za skuteczne polecenie moich usług i produktów online. Czy jesteś w stanie pomóc w tej kwesti wdrożyć ten temat ?

 4. Zauważyłem, że w tym programie afiliacyjnym jest mały problem. Tzn. Jak klient przejdzie do płatności, a jej nie zrealizuje (np. odmyśli się lub płatność się nie powiedzie ) to na koncie partnera i tak pojawia się wyliczony zysk. Jak temu zaradzić?

 5. Czy osoby, które prowadzą afiliację będą miały dostęp do swoich kont i czy będą mogły sprawdzić ile zarobiły na prowizjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!