Przestań martwić się o swoją stronę!

Motywy dla sklepów na WordPressie #1

Odnoszę wrażenie od jakiegoś czasu, że zapytania o sklepy internetowe nie dotyczą już tego, na jakim CMSie je tworzyć, a jak zrobić je w WordPressie. Oczywiście mnie to cieszy (choć planuję wpis również o innym CMS sklepowym, w dodatku tworzonym i rozwijanym przez Polaków) i stąd dziś moje propozycje motywów dla sklepów na WooCommerce.

Motyw, o którym trzeba wiedzieć i który warto znać

Czasem nie trzeba się wysilać i czegoś wybitnego szukać. Można skorzystać z domyślnego WooCommerce’owego motywu, który mamy w repozytorium. Wprawdzie w porównaniu z innymi wygląda trochę “łyso”, ale do podstawowej sprzedaży wystarczy. Często też wykorzystywany jest jako motyw bazowy do tworzenia innych ?.

Storefront

Storefront


Strona motywu


Oficjalne motywy potomne Storefront

Motywy dla sklepów, które zrobiły na mnie wrażenie

Nie znam ich. Nie instalowałam jeszcze. Nie sprawdzałam, czy i jak są proste w użyciu. Ale to właśnie one zwróciły mocno moją uwagę, gdy ostatnio przeglądałam repozytorium.

Shopping Mart

Motyw jest motywem potomnym motywu “Business store”, ale to nie powinno w niczym przeszkadzać. Moją uwagę zwróciła fajna wyszukiwarka w nagłówku – dzięki niej można wyszukiwać produkty zarówno w całym sklepie, jak i w poszczególnej kategorii. Nie ukrywam, że od razu skojarzył mi się z najpopularniejszym portalem (nie tylko) aukcyjnym w naszym kraju ?

Shopping Mart


Strona motywu


Demo motywu

NewShop eCommerce

Również motyw, który jest motywem potomnym, tym razem motywu NewStore. I znów ta fajna wyszukiwarka w nagłówku, ale nie tylko to! Poza nią świetne, rozbudowane menu, dwa slajdery z produktami, łatwo dostępne kategorie produktów, filtry i wish list (lista ulubionych produktów). Czego chcieć więcej?

NewShop eCommerce


Strona motywu


Demo motywu

Shopical

No cóż. Wiem… Po raz kolejny wyszukiwarka, ale poza nią po prostu układ sklepowy, który bardzo mi się spodobał. Jest co oglądać na stronie głównej, ale ani nie jest ona nudna, ani nie sprawia wrażenia przeładowanej. Wchodzi się na stronę i wiadomo, że jesteśmy w sklepie!

Shopical


Strona motywu


Demo motywu

Motyw dla sklepu, którego już używałam

Phlox

Normalnie nie zwróciłby mojej uwagi. W repozytorium jest tak przedstawiony, że “niczego nie urywa” ?. Jednak ja trafiłam na niego szukając motywu sklepowego opartego na Elementorze i kiedy zobaczyłam, jakie ma możliwości i ile ma różnych demo do wyboru i że większość z nich jest bezpłatnych i wszystkie zbudowane na moim ulubionym page builderze – przeżyłam szok. Mega pozytywny szok! Serio, serio. Z całego serducha polecam!

Phlox


Strona motywu


Demo motywu

UWAGA! Bo pytanko na koniec jest aktualne. Chcecie takie zestawienia częściej?

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!