Przestań martwić się o swoją stronę!

Jak dodać warianty produktów w WooCommerce

Zacznijmy od tego, co kryje się pod określeniem “warianty produktów” i po co nam one. No więc warianty produktu to nic innego jak jego inne odmiany, właściwości. Najczęściej dotyczą one kolorystyki, rozmiarów, wymiarów, wzorów, nadruków itp. Oczywiście w WooCommerce można by dodawać każdy z tych rodzajów produktów osobno, ale dodanie ich jako produkty z wariantami zdecydowanie ułatwi zakupy Twoim Klientom.

Dodawanie wariantów produktów w WooCommerce

Aby stworzyć warianty produktu wejdź w edycję produktu (lub dodać nowy produkt w WooCommerce) i zapisać go jako produkt z wariantami.

Następnie przejdź do zakładki Warianty – zobaczysz w niej informację o tym, że teraz czas na skonfigurowanie atrybutów dla tego produktu.

W kolejnym kroku otwórz zakładkę Atrybuty i dodaj istniejące już atrybuty (wybierz z listy, jeśli utworzyłaś/łeś je wcześniej) lub dodaj nowy atrybut. Uzupełnij pole z nazwą oraz wartości (nazwy wariantów) oddzielając je pionową kreską, np. Niebieski | Zielony | Pomarańczowy. Następnie zaznacz oba pola: z widocznością na stronie produktu i “Dla wariantów” i kliknij Zapisz atrybuty.

Teraz wróć do zakładki Warianty i wybierz z listy rozwijanej: Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów. WooCommerce zapyta, czy ma to na pewno wykonać – oczywiście potwierdź, że tak. Możesz jeszcze wybrać wariant domyślny – ten będzie domyślnie wskazany w karcie produktu, kiedy Klient będzie ją przeglądał. Po tych czynnościach oczywiście kliknij “Zapisz zmiany”.

W następnym kroku zobaczysz komunikat: “3 warianty nie posiadają ceny. Warianty (i ich atrybuty), które nie mają przypisanych cen nie będą pokazywane w sklepie.” Aby dodać ceny kliknij obok nazwy wariantu (zobaczysz rozwiniętą listę jego ustawień) i uzupełnij szczegóły dla każdego wariantu. Po uzupełnieniu nie zapomnij kliknąć “Zapisz zmiany”.

Wygląd wariantów na stronie produktu w sklepie

Po zakończeniu uzupełniania szczegółów dla wszystkich wariantów kliknij “Zapisz” w edycji produktu. Twój produkt w sklepie będzie wyglądał jak poniżej.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

2 thoughts on “Jak dodać warianty produktów w WooCommerce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!