Przestań martwić się o swoją stronę!

User experience stron internetowych, czyli słów kilka o myśleniu

User experience stron internetowych – to dzięki jego stosowaniu intuicyjnie poruszasz się po Internecie. User experience stron internetowych – to ono sprawia, że twoja strona jest odwiedzana.  User experience stron internetowych – to sprawa, o której nie wolno ci zapominać! Z przyjemnością piszę kilka słów o user experience po lekturze książki Steve’a Kruga: “Nie każ mi myśleć”.Dzięki zmianom życiowym mam ostatnio w końcu czas, żeby czytać. Wprawdzie listę książek nie otwiera wcale Steve Krug – wpadł mi w ręce tzw. przypadkiem: w jakiejś księgarni była promocja – zainteresowałam się, co tam mają – “Nie każ mi myśleć” wpadło mi w oko – coś tam już gdzieś kiedyś o książce słyszałam – zamówiłam. Kiedy przyszła do domu, nie poleżała. Wołała za mną, a kiedy już zaczęłam czytać – trudno było przestać.

“Nie każ mi myśleć” – pierwsze wrażenie

Napisać o tej książce, że jest dobrze napisana, to zrobić jej krzywdę. Ona napisana jest świetnie. Praktycznie od pierwszej do dostatniej strony czyta się ją jak niesamowitą opowieść. W dodatku – pierwszy raz się z tym spotkałam – treść nie jest wyjustowana (wyrównana na całej szerokości strony) i uważam to za jej duży plus: od razu wiedziałam, że czytam coś związanego z Internetem.

Książka “Nie każ mi myśleć” jest bogato ilustrowana. Niesamowite, że autor pisząc jej III wydanie postarała się uaktualnić przykłady w niej podane i screeny ilustrujące treść. Dzięki temu jako czytelnik poczułam, że jestem dla Steve’a Kruga kimś ważnym.

Książka nie jest przegadana marketingową papką. Jest treściwa i to jej kolejna zaleta. Opisuje samo “mięso” o user experience stron internetowych, obalając również niektóre mity (wiesz o tym, że każdy z nas korzysta z Internetu na swój, osobisty i niepowtarzalny sposób?).

Steve w jasny i zrozumiały sposób tłumaczy rzeczy od podstaw. Od definicji user experience przechodzimy kolejno przez argumenty za potrzebą jej stosowania, opisy jak ją stosować na stronach internetowych, rzetelny opis testów jakie możemy wykonać we własnym zakresie, zalecenia dotyczące stron i aplikacji mobilnych oraz stron dla osób niepełnosprawnych aż po porady jak do poświęcenia uwagi dla user experience przekonać swojego szefa (czy szefa swojego szefa)

Dlaczego polecam “Nie każ mi myśleć”? Z książki dowiesz się:

  • o co chodzi w temacie fukcjonalności stron internetowych
  • co to jest user experience i po co się tym przejmować
  • co brać pod uwagę projektując swoją stronę www
  • dlaczego musisz umieć projektować billboard
  • co odróżnia strony www od ich wersji mobilnych
  • jak pisać teksty na strony
  • co to są testy funkcjonalności i jak je przeprowadzić
  • i jeszcze o tym, że warto być życzliwym

Czytaliście? Macie swoje przemyślenia? Podziel się w komentarzu!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!