Przestań martwić się o swoją stronę!

Ocena wpisów WordPress – to takie proste!

Ci z Was, którzy czytają mnie regularnie, wiedzą już zapewne o nowym blogu: DarmoweMotywyWP.pl. Dziś nie o nim. Dziś #czwartekWtyczkowy, więc będzie o wtyczce. A ponieważ po uruchomieniu nowego bloga sporo osób pytało, jak zrobiłam te gwiazdkowe oceny przy każdym motywie – dziś o wtyczce do oceniania.

Ocena wpisów WordPress – to prostsze niż myślisz

Wtyczka, której używam, skradła moje serce przede wszystkim tym, że możliwe jest decydowanie w których wpisach chce się jej używać. Szukając jej obawiałam się bowiem, że taka wtyczka doda mi oceny pod każdym wpisem (i będzie to źle wyglądało). Na szczęście nie. Nie działa ona w ten sposób.

Druga sprawa to sposób dodawania ocen – jak zaraz zobaczysz – jest prostszy niż intuicyjny. To mnie przekonało, by przy niej pozostać.

Ocena wpisów WordPress – WP Review

Wtyczkę oczywiście pobierzesz w oficjalnym repozytorium lub znajdziesz w Kokpit -> Wtyczki -> Dodaj nową. Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki warto wejść w jej ustawienia (znajdziesz je pod nazwą wtyczki na liście wtyczek). To jest miejsce, w którym:

[su_list icon=”icon: star” icon_color=”#B00F15″]

  • określisz kolory
  • dodasz (lub nie) link na swojej stronie prowadzący do strony wtyczki
  • ustawisz miejsce, w którym mają się pojawiać oceny we wpisach
  • jeśli tworzysz jedną tabelę ocen dla wszystkich wpisów – możesz ją tu zdefiniować

[/su_list]

Możesz też stworzyć tabelę ocen bezpośrednio w edycji wpisu. To, za co szczególnie cenię polecane wtyczki to intuicyjność obsługi. Nie inaczej jest w tym przypadku.

W praktyce od środka tworzenie własnej tabeli ocen wygląda tak:

ocena wpisów WordPress

Masz tu możliwość:

[su_list icon=”icon: star” icon_color=”#B00F15″]

  • zdecydowania, czy oceny mają być w formie: gwiazdek, punktów, procentów
  • dodać nagłówek tabeli ocen
  • zmienić ogólną lokalizację tabeli
  • zdecydować, czy Czytelnicy mogą również oceniać

[/su_list]

Wtyczka ma również swój widget, którym możesz pokazać: najwyżej oceniane, najczęściej oceniane, ostatnie lub indywidualnie ustawione wpisy w panelu bocznym.

Ocena wpisów WordPress – po co to komu?

A gdyby tak stworzyć Czytelnikom możliwość oceniania wpisów i później pokazać je w sidebarze? Jak myślicie? Dobry sposób na feedback? A Wy? Lubicie oceniać na blogach?

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

6 thoughts on “Ocena wpisów WordPress – to takie proste!

  1. Tydzień temu pracowałem na realizacją takiej opcji dla blogu. Posługiwałem się znacznikami od Google. Ale ta wtyczka pozwala realizować to szybciej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!