Przestań martwić się o swoją stronę!

WordPress dla wirtualnych asystentek

Kontekst dzisiejszego wpisu to fakt koronawirusa – na świecie ogłoszono stan pandemii, w Polsce mamy wiele offlinowych ograniczeń, generalnie siedzimy w domu (kto tylko może!), pracujemy zdalnie (kto tylko może!) i (kto tylko może!) nie spotykamy się z ludźmi w skupiskach. Wiele firm z sektora eventowego, turystyki i szeroko pojętej gastronomii zastanawia się, co dalej, a pozostali trzymają kciuki, by stan ten trwał jak najkrócej.

Jestem przekonana, że w takiej sytuacji wiele osób myśli również o rozpoczęciu biznesu online W końcu to dzięki Internetowi obecnie w wielu przypadkach i sprawach w ogóle mamy ze sobą kontakt i możemy cokolwiek załatwić. A ponieważ nowy zawód wirtualnej asystentki (WA) przeżywa od jakiegoś czasu w naszym kraju swój rozkwit i ich praca często wiąże się z zadaniami w WordPressie – postanowiłam przygotować mały poradnik. Co więc – jako WA – o WordPressie wiedzieć i w WordPressie umieć zrobić powinnaś?

Z pewnością warto opanować go w stopniu podstawowym

Po co? Z doświadczenia moich znajomych WA wynika, że ich zadania i zlecenia właśnie WordPressa dotyczą. Podstawowe czynności to: dodawanie i edycja wpisów, dodawanie podstron, tworzenie landing pag’y (stron lądowania) przy okazji akcji promocyjnych, czy sprzedażowych, dodawanie i konfiguracja nowych wtyczek, np. formularzy kontaktowych, podpięcie SSL, obsługa sklepu online, skonfigurowanie newslettera, czasem jakieś zmiany w motywie i/lub zmiany samych motywów na nowe. Oczywiście nie zawsze i nie w każdym zleceniu wszystko to będzie trzeba umieć od razu, ale stopniowo i przyszłościowo z pewnością z tych umiejętności korzystać będziesz.

Jak i gdzie się tego wszystkiego naumieć? W samym Internecie jest mnóstwo wiedzy bezpłatnej. Szukaj więc tutoriali na YouTube (zapraszam również na mój kanał), wyzwań na Facebooku, informacji w grupach (np. w naszej grupie “WordPress (nie tylko) dla blogerów“), czy wpisów na tym blogu, jeśli interesują Cię konkretne zagadnienia. Możesz skorzystać również z mojej książkikursu online, w których prowadzę za rękę i uczę WordPressa krok po kroku lub mailowego kursu tworzenia landing page’y w WordPressie.

Jeśli już znasz dobrze kokpit i podstawowe działania

W takiej sytuacji zdecydowanie zachęcam, by nie siadać na laurach! WordPress jest świetnym narzędziem, a w poznawaniu go: im dalej w las, tym ciekawiej! Oczywiście nic nie musisz, ale wiesz, jak jest: umiejętności podstawowe są podstawowe, a pozostałe mogą Cię już pięknie wyróżnić na rynku! Co więc przed Tobą? Zdecydowanie warto zainteresować się:

  • tworzeniem stron na WordPressie,
  • aktualizacjami WordPressa, motywów i wtyczek,
  • bezpieczeństwem WordPressa,
  • kopiami zapasowymi w WP,
  • przyspieszaniem wczytywanie stron na WP,
  • rozwijaniem bloga własnego i/lub Klientów,
  • zakładaniem sklepu na WooCommerce,
  • kierunkiem -> developerką.

Jak i gdzie się tego wszystkiego naumieć? Znów najpierw odeślę do materiałów bezpłatnych – sporo wiedzy z tych zagadnień znajdziesz również u mnie na blogu, ale polecam też YouTube, podcasty (mój: “Jak żyć w necie“, czy Maćka Kuchnika: “Rób WordPressa“), albo i samo repozytorium WP. Możesz również skorzystać ze spotkania ze mną i pogadać o konkretnych sprawach, jakie w WordPressie są obecnie dla Ciebie wyzwaniem oraz dołączyć do programu, który przygotowałam specjalnie dla wirtualnych asystentek i w którym w 4 tygodnie (już w kwietniu!) będziemy doskonalić i poszerzać swoją WordPressową wiedzę.

[su_button url=”/miesiac-z-wordpressem-wa/” background=”#006f9a” size=”6″ center=”yes” icon=”icon: sign-in”]Świetnie! Lecę sprawdzić![/su_button]

 

A co jeśli świadczę już usługi WA?

To gratuluję, zwłaszcza, jeśli masz już swoich Klientów! Sama z pewnością widzisz, jak wiele Twoich zleceń, czy zadań dotyczy właśnie WordPressa, prawda? Ja zauważam to w dwóch kanałach – po pierwsze w Waszych Facebookowych grupach, w których bardzo często padają pytania o WordPressa i po drugie – we własnej skrzynce mailowej, w której też nie rzadko otrzymuję wiadomości z pytaniami lub prośbą o wycenę różnych działań w WP. Zapewne przeczuwasz, czy czujesz wręcz, że jeszcze można by się w tematyce WP rozwinąć i podszkolić i dzięki nowym umiejętnościom poszerzyć zakres współpracy z Klientami lub nawet przemyśleć swoją politykę cenową. Tym bardziej zapraszam do naszego wspólnego MasterClass w WP – jest tak pomyślany, że z jednej strony ja proponuję pewne zagadnienia, ale z drugiej – jest przestrzeń na omówienie trudności i wyzwań jego uczestników. Także ten. Po prostu dołącz!

 

[su_button url=”/miesiac-z-wordpressem-wa/” background=”#006f9a” size=”6″ center=”yes” icon=”icon: sign-in”]Świetnie! Lecę sprawdzić![/su_button]

 

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

4 thoughts on “WordPress dla wirtualnych asystentek

    1. Hej Kasia! Jak najbardziej 🙂 Praca w MasterClass przebiega dwutorowo: po pierwsze – uczymy się nowych rzeczy zgodnie z zagadnieniami, które chcę poruszyć i po drugie – sama wyznaczasz sobie cele, a ja Ci podsyłam krótkie zadanka do ich realizacji (tu możemy skończyć Twoją stronę). Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!