Ha! Obserwuję ten projekt praktycznie od początku, natomiast od ponad dwóch lat osiągnął on już tak wysoki poziom, że zaczęłam z niego korzystać. Najpierw przy organizowaniu kolejnej edycji konferencji JakZycwNecie, potem również przy tworzeniu AkademiiJZN. O czym mowa? O WebToLearn!
Spis treści:
Hmm… Ale czy na pewno potrzebujesz narzędzia do prowadzenia kursów online?
Oczywiście to zależy. Przede wszystkim od tego, czy w ogóle masz już swoje kursy online, albo czy planujesz takie stworzyć. Również jednak od tego, ile tych kursów posiadasz i w jakiej formie je prowadzisz. Bo – umówmy się! – jeśli jest to jeden bezpłatny mini kursik i to jeszcze mailowy, to nie, narzędzie WebToLearn (WTL) zdecydowanie nie jest Ci potrzebne!
Ale. Jeśli kursów masz więcej lub planujesz rozbudowę swojej oferty – to już zdecydowanie warto się tej platformie przyjrzeć.
Co ułatwi Ci WebToLearn (WTL)?
Prowadzenie kursów online w 2022 roku to już nie przelewki. Do lamusa odeszły czasy sprzed pandemii, gdy można było coś tam sobie “rzeźbić” i jakoś to było. Przez ostatnich kilka lat rynek wypracował, a i Klienci przyzwyczaili się do pewnej standaryzacji. Czego więc dziś, uruchamiając swój kurs online, potrzebujesz?
Landing page (strona lądowania) – stworzysz ją bezpośrednio w panelu WTL. Taką, która spokojnie wystarczy, by odpowiednio przedstawić wartość Twojego kursu.
Automatyzacja procesu zakupu – najważniejszy chyba punkt, nie raz mocno wpływający na ilość sprzedanych kursów. Tu utworzysz wszystko: od strony zakupu, przez podpięcie płatności online, po maile, które Klient otrzyma bezpośrednio po zakupie. Całość intuicyjna zarówno dla autora kursów, jak i dla jego potencjalnych Uczestników.
Przyznawanie dostępów – dzieje się oczywiście automatycznie, ale w WTL masz możliwość również przyznawać je ręcznie. Kiedy się przydaje? Zawsze wtedy, gdy cokolwiek podczas zakupu się “wywali” i otrzymujesz mail od niezadowolonego Klienta.
Różnorodność treści kursów – wewnątrz WTL podczas dodawania kolejnych lekcji kursów korzystasz z edytora treści. Masz możliwość dodać je praktycznie w każdym formacie (słowo pisane, film, obrazy, załączniki) i dzięki temu uatrakcyjnić swój kurs.
Materiały uzupełniające, workbooki, ćwiczenia – również dodasz w prosty sposób jako załączniki do konkretnych lekcji czy kursów.
Dyplomy i certyfikaty, egzaminy i testy – utworzysz je bez problemu i przypiszesz do odpowiednich kursów.
Postępy kursantów – istotny element, dzięki któremu wiesz, na jakim kursanci są etapie oraz szybciej wyłapiesz, z czym mają ewentualne trudności.
Marketing – jasne, że nie zrobi go za Ciebie narzędzie. Ale z WTL działania marketingowe i promocyjne masz już na starcie ułatwione. Kupony rabatowe, ustawienie dat sprzedaży, one time offer, łatwe tworzenie pakietów, dostępy do przykładowych lekcji to tylko nieliczne zabiegi, jakimi możesz się dzięki WTL posłużyć w promowaniu swoich kursów online.
Integracje – na dziś masz do dyspozycji integracje z: SMSApi, ActiveCampaign, ConvertKit, Freshmail, GetAll, GetReponse, MailChimp, EmailLabs, MailerLite (z licznymi możliwościami zapisów i wypisów Klientów z różnych list po zakupie lub bez zakupu konkretnego produktu), SALESmanago, User.com, Fakturownią, Infakt, Zapier i płatnościami online (z wynegocjowaną lepszą prowizją).
Baza wiedzy – zespół WTL cały czas udoskonala narzędzie, a w panelu użytkownika udostępniają liczne materiały i tutoriale wspomagające korzystanie z ich platformy. Dodatkowo prężnie działają w grupie na Facebooku, w której organizują lajwy i webinary dotyczące prowadzenia kursów online i dzielą się własnymi cesami działań promocyjnych. Co ważne – już nawet w najtańszym pakiecie – możesz korzystać również z bezpłatnego supportu mailowego.
A poza tym… I tu – creme de la creme – wspomnę o czymś, co trudno znaleźć w innych narzędziach, a co dla mnie jest niesamowitym ułatwieniem. W WTL masz możliwość podejrzeć panel kursanta tak, jak on go widzi, bez proszenia go o dane dostępowe!
Ale! Ale! Za ile?
To nie jest bezpłatne narzędzie. Ceny jednak zaczynają się od 97/mies, więc, jak na takie możliwości, są bardzo przystępne. Wprawdzie nie będzie Ci się opłacało, jeśli na swoich kursach nie zarabiasz (a może warto zacząć?), ale – jeśli już swoje produkty sprzedajesz – będzie to dobra inwestycja.
WebToLearn – jak zacząć?
Oczywiście proces jest banalnie prosty. Kliknij, wybierz pakiet dla siebie i już! Tylko tyle i aż tyle, by swoje kursy online przenieść na wyższy poziom.
