Przestań martwić się o swoją stronę!
udostępnianie wpisów blogowych

Udostępnianie wpisów blogowych w mediach społecznościowych w 5 minut

Udostępnianie wpisów blogowych w mediach społecznościowych jest niesamowicie ważną częścią rozwijania swojego bloga i biznesu. To sposób na docieranie do nowych Czytelników oraz na darmową promocję. Podejrzewam, że nie masz problemu z wklejaniem linków do swoich wpisów na własnym fanpagu, ale czy wiesz, jak możesz ułatwić innym dzielenie się treścią twojego bloga?

Udostępnianie wpisów blogowych – sposoby i możliwości

Przede wszystkim warto wiedzieć, że udostępniać wpisy można na dwa sposoby: po pierwsze samodzielnie możesz wklejać linki do wpisów na swoim fanpagu i innych mediach społecznościowych, a po drugie – możesz umożliwić innym błyskawiczne udostępnianie twoich wpisów na ich profilach społecznościowych. Dziś będzie o tym drugim sposobie, ponieważ to on generuje ci nowe, szerokie zasięgi. To dzięki swoim Czytelnikom docierasz do ich znajomych i znajomych ich znajomych. I o to chodzi, prawda? A jak to wygląda na blogu? U mnie tak:

udostępnianie wpisów blogowych

Udostępnianie wpisów blogowych – sympatyczna wtyczka

Dziś czwartek, więc nie obędzie się bez wtyczki. W zasadzie do umożliwienia Czytelnikom udostępniania wpisów z e-kreatywnie testowałam trzy wtyczki. Wybór padł na najlepszą z nich – wtyczkę AccessPress Social Share.

Po pobraniu wtyczki z oficjalnego repozytorium i jej włączeniu znajdziesz jej ustawienia bezpośrednio w menu Panelu Administracyjnego. Możesz tam ustawić:

[su_list icon=”icon: check” icon_color=”#B00F15″]

 • które Social Media chcesz wyświetlać
 • w jakich miejscach na blogu chcesz wyświetlać udostępnianie w Social Mediach
 • w których miejscach we wpisach i stronach chcesz je wyświetlać (na górze, na dole, czy w obu)
 • format wyświetlanych ikon udostępniania
 • kilka dodatkowych ustawień (np. czy wyświetlać sumę wszystkich udostępnień)
 • zobaczysz opis jak używać i dane o wtyczce oraz autorach

[/su_list]

Jeśli chodzi o format wyświetlanych ikon udostępniania masz kilka do wyboru. Muszę przyznać, że za to lubię tę wtyczkę.

udostępnianie wpisów blogowych

Właściwie to cała filozofia. Proste, prawda? Umożliwienie Czytelnikom udostępniania wpisów blogowych w mediach społecznościowych ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki tej funkcjonalności zobaczysz, czy twoje wpisy się Czytelnikom podobają i który najbardziej!

A jak u Was? Udostępniacie wpisy innych blogerów w swoich Social Media? Umożliwiacie udostępnianie innym swoich wpisów?

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

10 thoughts on “Udostępnianie wpisów blogowych w mediach społecznościowych w 5 minut

 1. Hej Kasiu, a czy jest możliwość ustawienia co dokładnie będzie pojawiało się po udostępnieniu na fb? Chodzi mi o treść. Nie wiem dlaczego, ale u mnie wyświetla się wpis przerywany co któreś słowo datą, kategorią itp. Czy to przez ustawienia motywu?
  Pozdrawiam i dziękuję, że jesteś. Stawiam pierwsze kroki w wordpressie i już dużo mi pomogłaś 🙂

  1. Hej Magda, chyba nie do końca rozumiem pytanie. Czy możesz zadać je w grupie “WordPress (nie tylko) dla blogerów” na Facebooku? Najlepiej z linkiem do strony, o której piszesz ?

 2. Mam pytanie, czy można w jakiś sposób później sprawdzić kto to udostępnił? I też jak przekładają się “like’i” zostawione przy wpisie na stronie na Facebooka? Ja swoje wpisy mam zalajkowane na blogu, ale na fanpage’u muszę lajkować dodatkowo.

  1. Ehh z tym lajkowaniem… czasem się zastanawiam, po co to komu 😛 A na poważnie – nie, nie da się sprawdzić, kto lajkował wpis z bloga…

 3. Mam pytanie, czemu zniknela mi na blogu informacja o ilosci udostepnien posta. Było przy Fb, że 55 udostepnien.Dzis jest tylko samo FB.Kiedyś tak mialam raz, wrocilo po kilku dniach. Ale czemu sie tak dzieje?

  1. Hej 🙂 trudno mi cokolwiek wyrokować. Zapraszam z tym pytaniem do grupy WordPress (nie tylko) dla blogerów. Postaramy się pomóc ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!