Pisanie wpisów w WordPressie jest intuicyjnie proste, jednak wiem – moi klienci nie raz o tym mówili – że czasem brakuje pewnych ułatwień edycji treści. I dziś właśnie o nich.
Kiedy zaczynałam swoją przygodę z WordPressem zakochałam się w motywach dostępnych w “popularnym lesie motywów” (tak pięknie wyglądają!), kupiłam jeden z nich (The7 – nadal mam do niego słabość) i korzystałam ile się dało z dołączonego do niego Visual Composera (niestety…). Dzięki niemu kompletnie nie musiałam martwić się o “wygląd” treści na blogu: sekcje, obrazki, kolumny, podziały, cytaty, kółeczka i co tam jeszcze chciałam – wszystko robił za mnie.
Do czasu…
Moja przygoda z VC skończyła się ze względu na dwie sprawy – po pierwsze generował co raz większe obciążenie (kiedyś o tym napiszę, obiecuję), a po wtóre – właściwie przestałam go potrzebować.
Pisanie wpisów w WordPressie – jak sprawić, by były one przyjemne dla oka?
Tak to już jest, że pisząc bloga nieustannie się rozwijasz. Mówi się nawet, że jeśli czytając swoje pierwsze wpisy krzywisz się i masz chęć wszystko napisać od nowa – to właśnie bardzo dobrze. To oznacza, że się uczysz, szlifujesz warsztat, nie stoisz w miejscu. Z czasem też przyswajasz nowe umiejętności. Blogerzy zazwyczaj uczą się podstaw robienia zdjęć, obróbki grafiki, tworzenia infografik, filmów, vinów i innych w zależności jedynie od fantazji i potrzeb autora. Ja z czasem zaczęłam podążać w kierunku minimalizmu i to była przysłowiowa “kropka nad i” w temacie rozstania z Visual Composerem.
Nadal zależało (i zależy) mi jednak na estetyce bloga – co więc w zamian?
Pisanie wpisów w WordPressie – wtyczki, które ci pomogą
Już kiedyś pisałam o Shortcodes Ultimate – to wtyczka, dzięki której wstawisz w swoim wpisie wiele sympatycznych rozwiązań (np. odjechane punktatory). Jednak jeśli nie potrzebujesz aż tak rozwiniętych funkcjonalności polecam inną – TinyMCE Advanced.
Po instalacji i aktywacji wtyczki wejdź koniecznie w Ustawienia -> TinyMCE Advanced. W tym miejscu zdecydujesz jakie rozszerzenia i w jakiej kolejności chcesz wyświetlać w swoim edytorze wpisów. Masz do dyspozycji aż 4 paski, więc możesz zaszaleć! Oczywiście nie musisz wstawiać wszystkich – ale możliwość ich edycji jest niesamowicie przydatna. W praktyce wygląda to tak:
Po zapisaniu zmian przejdź do edycji wpisu i voila! Możesz cieszyć się rozbudowaną wersją swojego edytora.
Korzystasz? Znasz może inną wtyczkę? Podziel się w komentarzu!

Wydaje się być ciekawym to narzędzie. Wprawdzie używam innego, ale może potestuję żeby się przekonać które lepsze 😉
Pewnie, posprawdzaj, potestuj i korzystaj z tego, które Ci bardziej odpowiada. Podziel się też z nami 🙂 A! I nie zapomnij odinstalować tej wtyczki, której nie będziesz używać 🙂
Jak często TinyMCE jest aktualizowana?
Nigdy nie sprawdzałam 🙂 Ale to jedna z częściej używanych wtyczek i zgodna z najnowszą wersją WordPressa.
Dzięki za pomoc!!:)
Proszę uprzejmie 🙂