Przestań martwić się o swoją stronę!
jak wstawić mapę Google na stronę

Jak wstawić mapę Google na stronę – odsłona 2

Mapa na stronie internetowej to podstawa. Świetnie wygląda, sporo może pomóc, bez niej w zasadzie ani rusz. Dziś nie pyta się czy wstawić mapę Google. Dziś pyta się gdzie ją wstawić. Więc ja zwyczajnie podpowiem:

Jak wstawić mapę Google na stronę?

Nie jest to pierwszy wpis na ten temat na blogu. Jeden wpis o wstawianiu mapy Google już powstał. W międzyczasie poznałam inne rozwiązanie i o tym dziś – w #czwartekWtyczkowy.

Żeby jednak była jasność – wstawianie mapy Google za pomocą kodu nadal w WordPressie działa i jest skuteczne. Dzisiejszy wpis jest dla tych, którzy mają do kodu awersję.

Od czego zacząć? Jak to w porządny #czwartekWtyczkowy – od instalacji wtyczki WP Google Maps (Kokpit -> Wtyczki -> Dodaj nową). Po instalacji i włączeniu w menu kokpitu ukaże się dodatkowe pole: “Mapy”.

Wtyczka jest niesamowicie intuicyjna. Możesz w niej ustawić:

[su_list icon=”icon: map-marker” icon_color=”#B00F15″]

 • rozmiar mapy
 • wskazanie konkretnego miejsca na mapie
 • opadanie znacznika na wskazane miejsce
 • wybrać szablon mapy (wygląd)
 • lokalizator sklepów
 • włączyć trasy rowerowe i natężenie ruchu
 • ustawić linie łamane czy wielokąty (nie używałam)

[/su_list]

Kiedy już stworzysz swoją własną mapę koniecznie ją zapisz i skopiuj shortcode (taki kod w nawiasie kwadratowym [ ]). Wklej go na tej podstronie i w miejscu, gdzie chcesz wyświetlić swoją mapę.

Co najbardziej lubię we wtyczce?

Jeśli masz potrzebę zmienić cokolwiek na swojej mapie zawsze możesz ją edytować i zmienić ustawienia. Po zapisaniu zmian wyświetlą się one od razu na wstawionej uprzednio mapie. Przydało mi się, kiedy potrzebowałam dodać drugie miejsce wykonywania działalności 🙂

A jak ty wstawiłaś/łeś swoją mapę na stronie? Koniecznie pochwal się w komentarzu!

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

7 thoughts on “Jak wstawić mapę Google na stronę – odsłona 2

  1. Tylko, jeśli nie korzystasz z innych pod-wtyczek Jetpacka, to nie polecam instalować całego po to jedynie, by wstawić mapę 😉 oczywiście dzięki za zainicjowanie dyskusji 🙂

   1. Korzystam, korzystam z innych modułów – moduł publikacji, CDN obrazków, dodatkowe staty, formularze, aktualizacje i publikacja treścia via desktopowa appka to standard na każdej stronie :))

    Tylko jetpack oferuje moduł publikacji do świętej trójki: FB/Twitter/G . Wtyczka NextScript działa nieoficjalnie i daje czasami po garach.

 1. kasia,
  dopiero drufgi dzien sie bawie, choc powiem ze to ciezka praca stworzyc cos online.
  ok, chce dodad do tekstu o kinie mapę tegoż miejsca czyli mape kina. siągnełam wtyczke wp ggogle maps ale co dalej, jak ją dodać do tekstu, bo zielona jestem? mozesz podac kroki….? dzieki

 2. Jestem zielona w te klocki. Zainstalowałam wtyczkę, ale niestety nie mogę wpisać lokalizacji miejsca, które ma być na mapie. Pojawia mi się komunikat error. Czy mogę prosić o pomoc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!