Przestań martwić się o swoją stronę!
WordPressowy Newsletter

Październik 2016 – o Skakaniu na główkę

Dziwnie, c’nie? Niby tu się zapisałaś/łeś na newsletter o WordPressie, a będzie o skakaniu na główkę. Tak, właśnie tak dziś będzie. Nie obiecywałam nigdy, że wszystko będzie jasne, proste i oczywiste 😉

Zaparz więc, co tam lubisz popijać, rozsiądź się wygodnie i… Dobrej lektury!

To jak to jest? Umiesz skakać na główkę, czy nie?
Bo ja nie umiem. Yyyyy. Znaczy się – tak do wody nie umiem. Bo takie inne, życiowe skoki na główkę, to umiem. I nawet skaczę. Czasem się poobijam, czasem coś sobie połamię, czasem spadnę na przysłowiowe 4 łapy, ale skaczę.

Bo życiowe skoki na główkę to właśnie to, co mnie napędza!

Już tłumaczę. Długo nie wiedziałam, dlaczego tak funkcjonuję. Ba! Długo też myślałam, że to moja wada, jedna z największych wad, jakie posiadam w zestawie swojego charakteru. Moja mam nazywała to “słomianym zapałem” i przez długie lata tak funkcjonowało to w mojej głowie. Niestety to określenie wyhamowało wiele moich pomysłów…

Z czasem odkryłam, że to nie tyle “słomiany zapał”, co WIZJA. Ta zmiana w mojej głowie spowodowała zmianę o 180 stopni!. Dlaczego? Bo “słomiany zapał” skazany jest na porażkę. Wizja to coś, co można/trzeba/warto realizować.

Łatwo mi mówić?
Mylisz się, jeśli myślisz, że realizacja wizji/planów/zamierzeń jest łatwa. Nie. Nie jest. Mi zawsze towarzyszy strach. Mam takich swoich “hamulcowych”, którzy siedzą w mojej głowie i odzywają się niezawodnie:

Pan Opiniotwórczy: co ludzie powiedzą?
Pan Wątpiący: kto w ogóle będzie z tego korzystał?
Pan Dowcipniś: ośmieszę się tylko!
Pan Pocieszający: przecież są lepsi specjaliści…
Pan Dodający Odwagi: no z czym w ogóle do ludzi???
Brzmi znajomo? Wiem. Wiele osób tak ma. Może Twoi “hamulcowi” mówią innym językiem, ale wierz mi – KAŻDY ma swoich. Ci, którzy realizują swoje pomysły, też nie są ich pozbawieni.

Życie nie polega na tym, by wyłączyć swoich “hamulcowych”. To nierealne. Cała sztuka to nauczyć się żyć z nimi i działać pomimo ich istnienia i komunikatów. Widziałaś/łeś film “Piękny umysł”? To trochę film o tym. Do mnie najbardziej przemawia scena, kiedy John odbiera nagrodę Nobla. Schodzi ze schodów i widzi swoje “głosy z głowy”. I nie, już z nimi nie walczy, nie wchodzi z nimi w dialog, nic im nie udowadnia. On wie o ich istnieniu i dzięki temu może żyć niezależnie od tego, co od nich słyszy.

Cytat na dziś?

[su_quote cite=”mądrość ludowa”]Ten głos w Twojej głowie, który mówi Ci, że nie dasz rady, kłamie![/su_quote]

Tak, KŁAMIE!

To jak? Będziesz go słuchać?

Odkąd jestem świadoma moich “hamulcowych”, mam więcej odwagi. Bo tak właśnie to działa. Słyszysz wprawdzie głosy w swojej głowie (jakkolwiek to brzmi!), ale wiesz, że nie musisz ich słuchać, że one Tobą nie rządzą, że o niczym nie decydują. I zaczynasz działać pomimo ich istnienia. Odwaga to nie jest brak lęku. Odwaga to działanie pomimo lęku.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!