Przestań martwić się o swoją stronę!

Motywy dla bloga #1

Właśnie dziś wzięło mnie na wspominki. Przypomniały mi się czasy, kiedy sama, pracując w sklepie medycznym, obserwowałam “blogosferę” i marzyłam, by mieć własnego bloga. Wiele od tego czasu się zmieniło i sama “blogosfera” sporo urosła i blogerzy jakby dojrzali, stali się bardziej profesjonalni i blogi też wyglądają inaczej… 

Dziś wpis, w którym podrzucam kilka motywów blogowych. Takich, które znam lub które urzekły mnie, gdy przeglądałam repozytorium. Bo blogi, mod i layouty nadal się zmieniają i bo myślę sobie, że świat wciąż pełen jest osób, które chcą zacząć pisać bloga.

Nie znam ich. Nie instalowałam. Ale to właśnie one zwróciły mocno moją uwagę, gdy ostatnio przeglądałam repozytorium.

Power blog

Biały, przestrzennny i miły dla oka. Moją uwagę przykuł specyficznym, rzadko spotykanym układem wpisów na stronie głównej.

Power Blog

Aeon blog

Takie układy lubię: niby nic szczególnego, a jednak z ładnymi zdjęciami można wyczarować cuda. Zdecydujesz w nim też, czy chcesz sidebar i po której stronie, a to nie taki częsty feature. No i ma po prostu wszystko, czego blogowi potrzeba. 

AeonBlog

Writee blog

I znów biało i minimalistycznie. Moje serducho skradły w tym motywie obramowania – dodają mu sympatycznego charakteru i lekkiego pazura. Dodatkowo motyw posiada fajny slajder z postami oraz sporo szablonów postów. Jest w czym wybierać!

Writee

Minimal Grid

Nie dość, że minimal, to jeszcze grid – motyw z menu po lewej stronie i układem kafelkowym, który świetnie się skaluje. Co ważne – możesz mieć różne wymiary zdjęć, a motyw i tak je ładnie wyświetli!

Minimal Grid

 

Fascinate blog

I znów jakby nic szczególnego, a jednak delikatny charakter tego motywu aż “wali po oczach”. Zwiewny, przestrzenny, czyżby kandydat na blog podróżniczy?

Fascinate

Head blog

Bo nie wszystko musi być białe… Zobacz, jak można pobawić się szarościami.

Head Blog

Motywy dla bloga, które znam i polecam

Ashe blog

Pierwszy z motywów, z którym miałam przyjemność pracować. Moim zdaniem – świetny! Ma możliwość przeróżnych ustawień, stąd strona główna co jakiś czas może wyglądać inaczej. Jeśli lubisz się bawić i eksperymentować – koniecznie się nim zainteresuj!

Ashe

 

Kale blog

Drugi z motywów, jakie znam “od środka”. Ten motyw posiada wszystko, czego blogerowi trzeba: nie za bardzo oczywisty układ wpisów, fajny baner i wpisy pod nim, różne dodatkowe sekcje na głównej, przy czym nie z wszystkich trzeba korzystać i do tego jeszcze współpracuje z WooCommerce. Czego chcieć więcej?

Kale

 

UWAGA! Bo pytanko na koniec mam. Chcecie takie zestawienia częściej?

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

12 thoughts on “Motywy dla bloga #1

  1. Właśnie szukam motywu do bloga, niestety nie mogę sobie poradzić z usunięciem części dotyczącej kontaktu adresu w motywie ashee. Da radę w ogóle pozbyć się tego elementu?

  2. Dzięki Tobie wybrałam Ashe, wiem, że polecałaś go nie tylko w tym wpisie. Bardzo mi się podoba i nie chcę na razie innego. Ale ostatnio próbuję ustawić paginację numeryczną stron i nie mogę sobie poradzić. Samo zainstalowanie wtyczki PageNavi nie pomogło. Czy możesz coś doradzić? I przy okazji jaki szablon do Ashe polecasz, bo na razie mam domyślny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!