Przestań martwić się o swoją stronę!
10 powodów dla których pokochasz WordPressa

10 powodów dla których pokochasz CMS WordPress

WordPress… Właśnie, jeśli ktoś pyta Cię czym jest WordPress i dlaczego go używasz – co odpowiadasz? Ja zazwyczaj mówię wprost: korzystam z WordPressa, bo jest najlepszy! Oczywiście później rozwijam, mniej więcej tak:

[su_list icon=”icon: wordpress” icon_color=”#B00F15″]

 • WordPress ułatwia zmianę treści na stronie: jeśli potrzebujesz zmienić numer telefonu, adres siedziby firmy, logo, mapkę dojazdową – w WordPressie zrobisz to kilkoma kliknięciami. Bez kodowania. Bez łączenia się przez FTP z serwerem. Bez pomocy informatyka. Samodzielnie i z łatwością.
 • WordPress pomaga szybko rozbudować stronę: bez trudu dodasz nową podstronę w menu, dodatkowe menu, wyszukiwarkę na stronie, opinie o firmie, portfolio, galerie zdjęć, filmy, notkę o sobie, informacje kontaktowe, stworzysz bloga i wiele, wiele więcej.
 • WordPress umożliwia udostępnianie plików: zarówno na swojej stronie firmowej, jak i na blogu wstawisz pliki .pdf, obrazki, pliki do pobrania, pliki audio oraz filmy z YouTube czy Vimeo.
 • WordPress z przyjemnością zmieni się w sklep: wystarczy, że doinstalujesz wtyczkę WooCommerce oraz korzystasz z motywu, który ją obsługuje, skonfigurujesz odpowiednie podstrony, metody płatności oraz wysyłkę, dodasz produkty i już – sklep internetowy gotowy.
 • WordPress zbuduje twój wizerunek w sieci: oczywiście sam tego nie zrobi, ale dzięki łatwości dodawania i edycji treści na stronie (blogu), zmieniania układu strony oraz plików graficznych masz możliwość pokazać siebie i swoją ekspercką wiedzę.
 • WordPress pomoże przeprowadzić rebranding: czasem zachodzi potrzeba zmiany – odnowienie wizerunku w firmie, odświeżenie logo, podążająca za trendami zmiana motywu na blogu, inne – w zasadzie nie do końca ważne dlaczego potrzebujesz rebrandingu, ważne że z WordPressem przeprowadzisz go wręcz bezboleśnie.
 • WordPress jest przyjazny wyszukiwarkom: to nie żart, to oczywistość, że przyjazne linki, które w WordPressie generowane są automatycznie (nie zapomnij ich ustawić w Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki!), ułatwiają wyszukiwarkom indeksację strony, czy bloga. pssst. To oczywiście nie wyczerpuje tematu SEO (żeby nie było, że to tak łatwe).
 • WordPress jest intuicyjny w obsłudze: po prostu intuicyjny – wystarczy, że poczytasz lub ktoś pokaże ci do czego służą poszczególne miejsca w panelu administracyjnym, a zarządzanie stroną stanie się dziecinnie proste.
 • WordPress lubi Social Media: zarówno publikowanie z WordPressa do Social Media, jak i publikowanie w SM treści z WordPressa nigdy nie natrafiają na komplikacje, dodatkowo dzięki wtyczkom możesz w różnych miejscach na swojej stronie czy blogu informować o swoich profilach społecznościowych.
 • WordPress zbliża ludzi: społeczność WordPressa to sympatyczna grupa ludzi, ale nie tylko ją mam na myśli. Ostatnio siedząc na fryzjerskim fotelu poznałam miłą babeczkę, a rozmowę rozkręcił właśnie WordPress.

[/su_list]

WordPress – owa infografika do pobrania

O tym jak tworzyć infografiki już pisałam, dlatego dziś po prostu jedną stworzyłam i udostępniam. Pobierz, wydrukuj, dziel się, szeruj -> pokażmy razem ludziom, że istnieje minimum 10 powodów, dla których pokochają WordPressa!

 

WordPress

A Ty? Za co kochasz swojego WordPressa? Komentarze są Wasze!

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

6 thoughts on “10 powodów dla których pokochasz CMS WordPress

 1. Intuicyjność WP? zastanawiam się, na którym etapie się uruchamia? Od tygodni ślęczę nad własną stroną, czytam, szukam, próbuję i nic do przodu ruszyć nie mogę. Jeśli mogę liczyć na pomoc, to byłabym wdzięczna.
  Pozdrawiam
  Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!