Przestań martwić się o swoją stronę!
social media na blogu

Wtyczki od Access Press, czyli social media na blogu

Social media na blogu – kto dziś ich nie ma? Począwszy od Facebooka, przez Instagram, Pinterest, Twitter, Vimeo, Snapchat i wiele, naprawdę wiele innych. W zależności od kraju, języka, mody, tematyki bloga – każdy z nas dopasowuje i prowadzi profile w mediach społecznościowych. Dziś – w #czwartekWtyczkowy – wpis inny niż wszystkie. Bo aż o pięciu wtyczkach. Wtyczkach, które ułatwią ci życie w social mediach.

Social media na blogu, ale po co wtyczki?

Słuszne pytanie, choć każdy, kto prowadzi kilka profili w mediach społecznościowych z pewnością go nie zada. Powiedzmy sobie szczerze – samo prowadzenie regularnie bloga jest czasochłonne. Każdy wpis wymaga pomysłu, poznania swojego odbiorcy, lekkiej nuty kreatywności, zdjęć, ich obróbki, screenów, a to kolejne minuty, godziny, pół dnia. Oczywiście blog to nie tylko wpisy. To analiza ruchu, testowanie i dostosowywanie wyglądu, promocja wpisów, komentarze, odpowiadanie na maile, wpisy gościnne, akcje współpracy…

I do tego social media. A tam w każdym kanale co innego. Inaczej jest się obecnym na Facebooku, inaczej na Pintereście, inaczej na Twitterze, inaczej na każdym innym. W każdym z nich jednak chcesz promować swój blog, swoje wpisy, odnajdywać swoich stałych Czytelników i zdobywać nowych. Jeśli kiedykolwiek przyszedł taki moment, w którym twoje doba stała się za krótka, a każda chwila z wyłączonym komputerem i telefonem wydała się być stracona, to dziś mam dobrą wiadomość. Istnieje możliwość, by przynajmniej niektóre z tych działań zautomatyzować.

Social media na blogu, czyli widgety

O wstawianiu okna Facebooka do panelu bocznego już pisałam, więc dziś nie będę się powtarzać. Zainteresowanych odsyłam do: Okienko Facebooka na stronie internetowej. Dziś trzy inne wtyczki.

[su_list icon=”icon: twitter” icon_color=”#006f9a”]

  • Twitter Feed – wtyczka, dzięki której w swoim panelu bocznym wstawisz widget, który pokaże twoje ostatnie Tweety.

[/su_list]

[su_list icon=”icon: instagram” icon_color=”#006f9a”]

  • Instagram Feed – wtyczka, która w widgetem połączy twój blog z kontem na Instagramie

[/su_list]

[su_list icon=”icon: pinterest” icon_color=”#006f9a”]

  • Pinterest Feed – podobnie, jak poprzednie – pokaże ostatnie twoje Piny lub całe tablice na blogu.

[/su_list]

Jak dla mnie – trzy genialne wtyczki, które same podpowiadają co, jak i gdzie skonfigurować, żeby działały.

Blog w social media, czyli publikacje

Dwie kolejne wtyczki służą do automatycznych publikacji wpisów na Facebooku i Twitterze. Nie ma powodów się jakoś mocno o nich rozpisywać, bo – żeby poprawnie działały – trzeba je zainstalować, włączyć i skonfigurować podając tylko odpowiednie dostępy do kont w mediach społecznościowych (wtyczki same podpowiadają, co gdzie trzeba zdobyć).

Żeby jednak nie było tak sielankowo – jedna uwaga. Warto sprawdzić sobie samemu, ale krąży taka opinia, że Facebook obcina zasięgi wpisom publikowanym z takich właśnie autoposterów (narzędzi do publikacji automatycznej).

I jeszcze jedno. Wprawdzie linkuję do strony firmowej Access Press Themes, ale wszystkie te wtyczki są darmowe i do pobrania w oficjalnym repozytorium.

A jak wy radzicie sobie z mediami społecznościowymi? Ręcznie czy automatycznie? A może polecacie inne wtyczki? Koniecznie zostawcie namiar w komentarzu.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

2 thoughts on “Wtyczki od Access Press, czyli social media na blogu

  1. Autoposting to świetna rzecz, gdy prowadzisz dużo stronek. Inaczej z niego wygody nie dużo jest 🙂

    1. Lub gdy masz naprawdę mało czasu, żeby wchodzić kolejno na wszelkiego rodzaju media społecznościowe. Oczywiście samo wrzucanie wszędzie tego samego nie ma sensu, ale jeśli w każdym kanale SM treść z bloga przewija się z inną – to autoposter wiele ułatwia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!