Przestań martwić się o swoją stronę!
Spotkajmy się przy WordPressie

Kurs WordPress – Szablon WordPress

Po pomyślnym zainstalowaniu WordPressa i skonfigurowaniu go przyszedł czas na motywy. Przyznam ci się, że to jedna z bardziej przeze mnie lubianych części pracy nad nową stroną.

Wybór motywu dla WordPressa.

Czym się kierować przy wyborze motywu pisałam już we wpisie o skórkach dla WordPressa (od razu uściślę jedną sprawę: poprawnie mówimy o motywie WordPressa, jednak potocznie jeszcze używa się określeń “skórka WordPress” lub “szablon WordPress”). Dziś słów kilka o tym, jak zainstalować motyw na swojej stronie www.

Wybór motywu zaczynamy od wejścia w: Panel Admina -> Wygląd -> Motywy. Naszym oczom ukazuje się panel z zainstalowanymi motywami. Aby włączyć określony motyw, najedź na niego kursorem i kliknij “Włącz”. Jeśli po tym przejdziesz do widoku swojej strony – zobaczysz jej graficzną zmianę.

Dostosowanie motywu do swoich potrzeb odbywa się pod linkiem Personalizacja (dostępna również po najechaniu włączonego motywu kursorem lub w Panelu Admina -> Wygląd -> Personalizacja). Najczęściej ustawisz w niej: tytuł i opis swojej strony, wybierzesz odpowiednie Menu dla odpowiednich miejsc na stronie, wybierzesz stronę wpisów oraz stronę statyczną. Każdy motyw może mieć w tym miejscu także swoje indywidualne ustawienia.

Wprawdzie po instalacji WordPressa masz do wyboru dwa czy trzy motywy, jednak istnieje również możliwość wyszukania takiego, jak najbardziej ci odpowiada z większej bazy.

<Tak naprawdę szybko zorientujesz się, że wybór motywów dla WordPressa jest ogromny: zarówno płatnych jak i darmowych. Jeśli potrzebujesz czegoś bardzo rozbudowanego to polecam stary dobry las motywów. Jeśli jednak znajdziesz motyw darmowy, który ci odpowiada to też dobrze. Co ważne – instaluj motywy z wordpress.org lub popularnych sklepów z motywami. Instalacja z jakiegoś podejrzanego miejsca (a już na pewno ściąganie za darmo motywów płatnych) grozi bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami.>

Jak więc dodać motyw? Spójrz na obrazek poniżej 🙂

Po kliknięciu Dodaj nowy zostaniesz przekierowany/a do wyszukiwarki motywów. I znów masz w niej trzy możliwości:

  • jeśli masz pobrany motyw w folderze .zip możesz przesłać go na serwer (zaznaczone elipsą)
  • możesz szukać w kategoriach: popularne, wyróżnione itp. (podkreślenie)
  • możesz szukać przez wyszukiwarkę, np. wpisując słowa określające funkcję, na której ci zależy (prostokąt po prawej)

Pytania? Sugestie? Pozostaw komentarz.

Zapraszam cię również tu: pobierz kurs “Od instalacji do publikacji – WordPress (nie tylko) dla zielonych”.

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!