Przestań martwić się o swoją stronę!

Tu znajdziesz

informacje o pomocy Ukrainie.

To nie miejsce na newsy, fejki i naciągactwo. Tu umieszczam sprawdzone info od zaufanych znajomych. Dzielę się tym, co inni zebrali i publikują w temacie pomocy Ukrainie.

путін, іди нахуй!

10 marca 2022
Apel o wolontariuszy na Zachodni w Warszawie

9 marca 2022
Hero to hero - serwis dla potrzebujących pomocy

9 marca 2022
Serwis łączący potrzebujących z transportem od Furgonetki

3 marca 2022
Jeśli chcesz pojechać po uchodźców - praktyczne wskazówki od Kamila

2 marca 2022
Dla tych, którzy mają uchodźców pod swoim dachem

Ważne informacje dla tych którzy udzielili pomocy Ukraińcom i przyjęli ich pod swój dach. Link do posta (prawdopodobnie będzie trzeba dołączyć do grupy "Ukraina jak pomóc? szukam pomocy!".

1 marca 2022
Możesz pomóc dzieciom z ukraińskich domów dziecka

1 marca 2022
Mapa i zakwaterowanie dla uchodźców

Zamieszczam mapę (kliknij minus, by zobaczyć dodane miejsca), ale - jeśli szukasz lokum - koniecznie przejdź na stronę Ukrainesupport.net. Znajdziesz tam aktualne miejsca, w których można szukać dachu nad głową i możesz dodać swoje.

1 marca 2022
Potrzebne artykuły medyczne

1 marca 2022
Potrzebne rodziny zastępcze dla dzieci z Ukrainy!
Nasz PCPR dziś zwrócił się z pytaniem, czy jest możliwość przyjąć w rodzinę zastępczą dzieci z Ukrainy. U nas niestety póki co nie ma. Ale! Jeśli kiedykolwiek rozważałaś/łeś, rozważasz, w ogóle łazi ci po głowie, kołacze się co jakiś czas taka myśl, by zostać rodziną zastępczą, to teraz jest dobra okazja. Nie, nie będę ściemniać. Nie będzie łatwo. Zostanie rodziną zastępczą dla dzieci z polskich rodzin (uwaga, to zawsze są dzieci z różnymi trudnościami) i współpraca z urzędami z tym związana bywa wyzwaniem (czasem dzielę się tą rzeczywistością na OkiemMieszczucha.pl), jednak może masz na tyle siły i odwagi, by się zgłosić. 💪
 
Służę informacjami praktycznymi (z pytaniami piszcie na priv). Natomiast z pewnością Wasze PCPRy (w starostwach), OPSy i MOPSy (w gminach) zbierają już informacje o chętnych.
 
Po co? Mało się o tym mówi, ale Ukraina posiada domy dziecka ze sporą ilością dzieci: sierot oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Przewiduję, że będą one ewakuowane przez odpowiednie fundacje/instytucje. My z kolei w UE od kilku lat jesteśmy oficjalnie na etapie zmniejszania/wygaszania takich placówek. Stąd tym bardziej potrzeba domów dla dzieciaków, które nie mają swoich dorosłych.
 
Kasia Aleszczyk
1 marca 2022
Oficjalna rządowa strona pomocowa
Istnieje miejsce, gdzie są udostępniane oficjalne informacje o pomocy Ukraińcom: strona rządowa.
28 lutego 2022
Wpłać bezpośrednio rządowi Ukraińskiemu!

26 lutego 2022
Demaskujemy dezinformację

Michał Sadowski z Brand24 uruchamia profil na TT, który pomaga demaskować profile szerzące fejkowe newsy. Warto obserwować i zgłaszać zauważane profile. Link do TT.

26 lutego 2022
Zgłoś pomoc w grupie na Fb

Grupa pomocowa dla osób z Ukrainy: link.

24 lutego 2022
Kompendium: Pomoc dla Ukrainy

Linki do sprawdzonych miejsc i informacje o możliwościach pomocy, czy akcjach pomocowych od Kamil Porembińskiego. Strona www.

24 lutego 2022
Informacja o wojnie...

Każdy z nas w innej sytuacji, ale tego dnia dowiedzieliśmy się, że Ukraina została zbrojnie zaatakowana przez Rosję. 

 

путін, іди нахуй!