Przestań martwić się o swoją stronę!

Chmura tagów – i wszystko jest jasne!

Jeśli kupujesz książkę do poczytania do poduszki – patrzysz na streszczenie na okładce. Kupując książkę, z której chcesz się czegoś nauczyć – zaczynasz od spisu treści. Wchodząc na bloga? Szukasz tzw. chmurki tagów!Jak zrobić chmurę tagów?jak zrobić chmurę tagów

Chmura tagów na blogu (zwłaszcza opartym o WordPress) to dość prosta kwestia. Z repozytorium wtyczek możesz wybrać kilka dobrych tworzących chmury tagów w różnych kształtach czy animacjach.

Więcej trudności może sprawić stworzenie obrazka, na którym będzie chmura tagów (patrz obok). Masz dwie możliwości, żeby się z tym zmierzyć: uzbroić się w cierpliwość, otworzyć program graficzny i tworzyć (nie polecam) lub skorzystać z jednego z ogólnie dostępnych kreatorów chmurki tagów. Jeśli tylko masz pomysł i jako-tako znasz język angielski – zapewniam cię, że poradzisz sobie bez większego problemu.

Narzędzi tego typu jest cała gama. Ja polecam ten kreator tworzenia chmury tagów. Niezbyt skomplikowane narzędzie, w którym ustawisz zarówno kształt chmurki jak i jej kolor, zawartość, ułożenie wyrazów i pobierzesz całkowicie za darmo swoją chmurkę w pliku jpg lub png.

Więc co? Do dzieła!

Udało się? Pochwal się swoją chmurką tagów w komentarzu 🙂

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

3 thoughts on “Chmura tagów – i wszystko jest jasne!

  1. A czy mogłaby Pani wyjaśnić, czy lepiej na WP opisywać posty tagami, czy kategoriami? Czy może nie ma różnicy? i czy warto dodawać tag, jeśli dane słowo pojawia się już w tytule oraz treści wpisu? Bo przecież taki i kategorie całkiem sporo ważą i spowalniają lądowanie się strony.

    Pozdrawiam,
    Joanna Julia

    PS. Nie wyświetla się wpis o bloglovin’ – chociaż w (na bloglovin’ choćby) pojawiła się zajawka 🙂

    1. Nie da się, moim zdaniem, umieścić tagów i kategorii w równorzędnych pozycjach. Tag to takie ‘słowo kluczowe’ opisujące szczegółowiej treść wpisu. Kategoria to nadrzędny temat wpisu. Zazwyczaj kategorii w blogu jest mniej niż tagów (dla zachowania porządku). Raczej pomyślałabym jak zrobić, by kategorie i tagi się uzupełniały na stronie. I tak, jeśli ktoś na http://www.e-kreatywnie.com.pl szuka informacji o e-handlu wejdzie w kategorię e-commerce. Jednak jeśli szuka informacji o konkretnym oprogramowaniu sklepowym – kliknie tag ‘gekosale’. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!