Przestań martwić się o swoją stronę!
GA na blogu

Google Analytics dla blogera, czyli o kojarzeniu danych cz. 2

Google Analytics, czyli o co w tej całej analizie chodzi?

Zapewne co raz częściej spotykasz się z ofertami pracy czy ogłoszeniami, w których jako wymagana wymieniona jest zdolność analitycznego myślenia. Zapewne, skoro jest wymagana, wpisujesz ją również do swego CV (każdy ją przecież posiada!). Zastanowiło cię kiedykolwiek co właściwie “zdolność analitycznego myślenia” oznacza?

Zobacz 5 elementów składowych zdolności analitycznego myślenia!
Pierwszy wpis o Google Analytics dotyczył  definicji najważniejszych wskaźników, jakie możemy znaleźć na naszym koncie analityka bloga. Drugi wpis z cyklu “Google Analytics dla blogera”będzie dotyczył samej zdolności przeprowadzania analiz. W dzisiejszym świecie przepełnionym różnego rodzaju danymi umiejętność potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia.

5 elementów zdolności analitycznego myślenia koniecznych w pracy z Google Analytics.

  • Po pierwsze -> kreatywne myślenie.

Jeśli tworzysz i produktywnie rozważasz nowe pomysły, jeśli swoimi wykorzystując swoje pomysły rozwiązujesz problem, jeśli udziałowcy (pracodawca) akceptuje podsunięte przez ciebie nowe podejście do sprawy – z pewnością możesz śmiało o sobie powiedzieć: jestem kreatywna!

  • Po drugie -> podejmowanie decyzji.

Jeśli ludzie, z którymi rozmawiasz mają często poczucie, że twoja decyzja jest słuszna, jeśli twoją decyzję zmieniają tylko nowe fakty, które wcześniej nie były znane, jeśli twoje decyzje rozwiązują problem, jeśli efektywnie potrafisz ocenić wpływ niepewności na swoje decyzje – możesz przypisać sobie umiejętność podejmowania decyzji.

  • Po trzecie -> uczenie się.

Jeśli udziałowcy doceniają twoje modele analityczne, zwracając uwagę, że efektywnie i kompletnie opisują dziedzinę, jeśli potrafisz zidentyfikować problemy oraz kwestie z różnych dziedzin wiążące się ze sobą, jeśli szybko przyswajasz nowe informacje z nowych dziedzin – widać, że lubisz się uczyć.

  • Po czwarte -> rozwiązywanie problemów.

Jeśli udziałowcy wybierają twoje rozwiązanie i są przekonani o jego trafności, jeśli twoje rozwiązanie wypełnia cele i rozwiązuje problemy, jeśli twoje rozwiązanie nie opiera się na niepotwierdzonych założeniach, polityce organizacji, ani żadnych przesłankach powodujących dokonanie nieoptymalnego wyboru – możesz spokojnie zapisać sobie plusa.

  • Po piąte -> myślenie systemowe.

Jeśli rozumiesz jaki wpływ na system mają zewnętrzne zmiany i naciski, jeśli rozpoznajesz sposoby na wzmacnianie i wygaszanie sprzężenia zwrotnego (mechanizm powodujący wpływ efektów działania np. organizacji na działanie tej organizacji) – cechujesz się systemowy myśleniem.

Po przeczytaniu wszystkich punktów powyżej masz pięć plusów odnośnie swojej osoby?

Śmiało siądź do analizy danych w Google Analytics!

 

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!