Przestań martwić się o swoją stronę!
bezpłatne motywy WordPress

Bezpłatne motywy WordPress, szablony, skórki

Bezpłatne motywy WordPress to przysłowiowy temat rzeka. Wpisz w wyszukiwarkę frazę “Bezpłatne motywy WordPress”, a zobaczysz dlaczego. Widzisz te: około 21 800 wyników? A ty potrzebujesz jednego! Jak żyć?

Po pierwsze – musisz zdecydować, czy na pewno wybierasz bezpłatny motyw

Wszystko zależy od tego, ile masz czasu i jak bardzo chcesz się uczyć nowych rzeczy. Kupując motyw WordPressa w pewnym sensie ułatwiasz sobie życie. Z pewnością masz więcej opcji dostępnych w personalizacji, czy w theme options i – najczęściej – masz dostęp do darmowego wsparcia (supportu). Minus? Masz w kieszenie mniej o około 55-65 $. Coś za coś.

Nie kupując motywu nie masz powyższych korzyści (rzadko się zdarza support przy korzystaniu z darmowego motywu). Masz jednak coś więcej. Jeśli tylko chcesz się rozwijać i masz trochę czasu to bezpłatne motywy WordPress stają się przygodą życia!

Po drugie – musisz zdecydować, jaki ma być

Tu najczęściej leży przysłowiowy “pies pogrzebany”. Praktycznie w każdym tygodniu spotykam się z ludźmi, którzy chcą mieć swoją stronę internetową, ale… kompletnie nie mają pomysłu, jak miałaby wyglądać. To jest pewien ból w mojej działalności (czasem chciałoby się usiąść już do pracy, a tu wiele trzeba na początek ustalić), ale też dzięki takim sytuacjom wiem, jak mogę pomóc. Dlatego jeśli myślisz o swojej stronie, czy blogu zaplanuj:

[su_list icon=”icon: question” icon_color=”#B00F15″]

  • co ma być na stronie głównej?
  • czy ma być na niej panel boczny – sidebar?
  • co miałoby się pojawić w sidebarze?
  • ile potrzebujesz podstron?
  • jakie to podstrony i co ma się na nich znaleźć?
  • co chcesz mieć w nagłówku (slajder wpisów, slajder zdjęć, baner, nic)?
  • co chcesz mieć w stopce?
  • w jakiej kolorystyce chcesz mieć stronę?
  • kto ma przeglądać twoją stronę?
  • czy planujesz blog?
  • jak twój blog miałby wyglądać?
  • skąd weźmiesz grafiki, zdjęcia na swoją stronę?
  • i najważniejsze – co ludzie mają robić na twojej stronie? jaki jest jej cel?

[/su_list]

Wydaje się, że trudne i dużo tego? Może myślisz, że zajmiesz się tym później? Nie, stop! Właśnie etap wybierania motywu dla strony i bloga jest etapem, w którym warto mieć już powyższe przemyślane. Dzięki temu będziesz szukać konkretnych motywów, konkretnie wyglądających, posiadających bardzo konkretne układy podstron. Naprawdę ułatwisz sobie pracę.

Po trzecie – musisz go znaleźć

To niestety też nie łatwe zadanie. Generalnie polecam szukać w oficjalnym repozytorium WordPressa. Jednak – z nieznanych mi przyczyn – twórcy wstawiający tam swoje motywy często nie przywiązują wagi, by ich demo wyglądało przynajmniej zachęcająco. Stąd często się zdarza, że widać screen możliwej do osiągnięcia strony głównej tego motywu, ale jeśli chcemy sobie poklikać i zobaczyć w pełni jego możliwości, to bieda z nędzą.

Btw apel taki mam, krótki. I radę za razem. Jeśli tworzysz motywy dopracuj demo. Inaczej swojego Klienta nie zachęcisz do pobrania twojego produktu.

Wracając do meritum. Motywy pobierane z repozytorium są przede wszystkim bezpieczne. I to wydaje się być ich główną zaletą. Poza tym w repozytorium widać, ile dany motyw ma pobrań i instalacji oraz, kiedy był szczególnie popularny. Warto na te dane spojrzeć. Dobry produkt będzie popularny.

Istnieją też inne miejsca z motywami. Istnieją też miejsca, gdzie tworzone są zestawienia motywów WordPressa. Ja też mam małą niespodziankę – nowy projekcik już się finalizuje. Oficjalnie o niej za tydzień. Nieoficjalnie w najbliższym Newsletterze, który wysyłam 25.03.16. Chcesz się dowiedzieć przed innymi? Zapisz się!

[su_row]
[su_column size=”1/3″]

 

[/su_column]
[su_column size=”1/3″]

[FM_form id=”1″]

[/su_column]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column]
[/su_row]

A wy gdzie szukacie motywów dla swoich stron opartych na WordPressie?

baner postawienia kawy w podziękowaniu

O autorce...

Kasia Aleszczyk

Znana jestem z tego, że pomagam innym zaprzyjaźniać się z WordPressem. Na co dzień uczę również, jak żyć w necie, by przeżyć. Cieszę się, że jesteś i zapraszam częściej!

6 thoughts on “Bezpłatne motywy WordPress, szablony, skórki

    1. To taka próba połączenia tego, czego szukają “zwykli zjadacze chleba” z tym, co jest jakąś dobrą praktyką zachowania jednolitości nazewnictwa/oswajania z jednolitością nazewnictwa – coś w ten deseń 😉 a! i wyszukiwarka musi być zadowolona 😉

  1. Jestem na takim etapie blogowania na WordPressie, że myślę o kupnie szablonu. Niemniej cały czas szukam i zdecydować się nie mogę. W międzyczasie zaś eksperymentuję z motywami bezpłatnymi. Jest ich mnóstwo i niestety nie wszystkie, nawet od tego samego twórcy, można znaleźć w oficjalnym repozytorium. Zastanawia mnie zatem na ile można takiemu “szablonowi” zaufać. Wiadomo, licho nie śpi i nieustannie próbuje znaleźć sposób, by przejąć kontrolę i namieszać na stronie, a tego przecież nikt nie chce. I gdzie właśnie takich dobrych, a nie znajdujących się w oficjalnym repozytorium, szablonów szukać.

    1. Hej, niestety nie ma dobrej odpowiedzi. Repozytorium to miejsce, gdzie motywy muszą spełniać jakiś standard, bo są sprawdzane. Jeśli szukać poza – ja patrzyłabym na informacje o tym, jak często są aktualizowane motywy i z którą wersją (czy najnowszą) WP są kompatybilne. Trochę (nie dużo) opisuję tu: http://darmowemotywywp.pl/, natomiast odnośnie dbania o WordPressa i jego bezpieczeństwo zapraszam Cię na kurs: http://akademiawp.pl/

  2. Zgadzam się, że nie jest to łatwe zadanie. Ale na prawda, gdy odpowiedzieć na te pytania, pole wyszukiwarki się zmniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sięgnij po więcej!